GM3 shodil vousy a vyhlíží duel s Muradovem. Jaký má plán?

Ostřílený škrtič Gerald Meerschaert bude dalším soupeřem Makhmuda Muradova ve slavné UFC. Jaké jsou Američanovy největší zbraně a čím může překvapit?

Gerald Meerschaert (vpravo) se připravuje na zápas s Machem Muradovem - kopie Foto: Instagram/the_gm3

Dobře namazaný americký stroj narazí v UFC na stále neporaženého Macha Muradova

Nová vizáž, stejný cíl! Už pěknou řádku let jsme u zkušeného UFC zápasníka Geralda Meerschaerta byli zvyklí na plnovous a zdánlivě nepřítomný pohled, za kterým se ale skrývá instinkt zabijáka. Nyní přichází změna, i když ne tak úplně. Zatímco hustý porost po narození syna poslal alespoň pro tentokrát k ledu, hladový pohled prahnoucí po další výhře zůstává.

Rekordman v počtu vítězných submisí ve střední váze UFC se už o tomto víkendu postaví proti dobře známému česko-uzbeckému hrdinovi. Zápas Muradov vs. Meerschaert, jenž je naplánován na sobotu 28. 8., v sobě nese zásadní otázku. Obstojí Mach proti tak kvalitnímu specialistovi na brazislké Jiu-Jitsu, jenž vlastní černý pás a rekord UFC k tomu?

Sleduj Macha Muradova v akci živě na O2 TV

Dobře naladěný „GM3“ se v rozhovoru pro známého amerického novináře Jamese Lynche nechal slyšet, že moc dobře ví o kvalitách Macha Muradova v postoji. Zároveň jsou pro něj komplexní MMA dovednosti svěřence Petra Knížete tak trochu záhadou, jelikož všechny své předchozí duely pořešil Muradov v postoji.

Gerald Meerschaert přitom moc dobře ví, jaké to je nastoupit proti ryzímu strikerovi s dělovou ránou. Jeden jediný úder v podání Khamzata Chimaeva stačil na to, aby se 33letý borec loni v září poroučel k zimnímu spánku. Vědom si této negativní zkušenosti si bude chtít Meerschaert minimálně v úvodu zápasu držet odstup.

Taktika GM3 bude jasná: ukončit Macha na zemi. Čím dříve, tím lépe

Borec, který v UFC debutoval v roce 2016, se naopak určitě bude pokoušet o takedowny, tak aby se zápas přenesl na zem, kde se cítí zdaleka nejlépe. Mach má ale za sebou dlouhou a tvrdou přípravu v polském Ankosu a není příliš pravděpodobné, že bude na zemi „hrát druhé housle“. Naopak. Hned 8 soupeřů utáhlo Meerschaerta během jeho kariéry na submisi. A to rozhodně není malé číslo. Tudy může vést cesta, i když by byla hodně překvapivá.

Očekávat se dá spíše delší zápas, ve kterém může klíčovou roli sehrát fyzická kondice. A to je jedna ze známých zbraní Uzbeka s českým srdcem, Macha Muradova. Delší utkání by mu mělo vyhovovat, i díky čerstvým zkušenostem v UFC. Naopak zápasy Geralda Meerschaerta dojdou až k bodovému vyhodnocení opravdu zřídkakdy. Ve 46 zápasech se tak stalo pouze v 5 případech (2 výhry, 3 porážky).

Vraťme se ještě ke zmíněnému knockoutu, který utrpěl Gerald Meerschaert v září 2020 už po 17 vteřinách boje. Zajímavostí totiž je, že to bylo ve 45. utkání kariéry první čistokrevné KO pro rodáka z Wisconsinu. O půl roku později odvrátil hrozbu tří porážek v řadě v duelu s Polákem Fabinskim, kterého uškrtil díky své obávané gilotině.

Bude-li chtít Muradov Meerchaerta knockoutovat, bude muset vytáhnout z rukávu nějaké to eso. Zápas s Chimaevem budiž pro Macha návodem…

Vychutnej si zápas Macha Muradova a celou hlavní kartu UFC Fight Night exkluzivně na Premier Sport od O2 TV

Fanoušci v Česku uvidí Macha Muradova v akci živě díky přímému přenosu na stanici Premier Sport od O2 TV. Jeho zápas by měl přijít na řadu hned na začátku hlavní karty, tedy okolo 4:00 v neděli 29. 8. 2021 našeho času. V hlavním duelu večera se pak střetnou Giga Chikadze a Edson Barboza.

Sleduj turnaje UFC od 199 Kč za měsíc

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

MMA se těší velké oblibě

Pravidla MMA (mixed martial arts) - techniky a bodování

Podívejte se na zásadní informace o pravidlech a technikách stále populárnějšího sportu❤️, kterým je MMA. V článku najdete i pohled do...

Makhmud Mach Muradov

Makhmud Mach Muradov - MMA zápasy, statistiky a životopis

Makhmud Mach Muradov je uzbecko-český MMA bojovník ✌, který aktuálně působí v nejprestižnější organizaci světa - UFC. Podrobnosti se...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ