Lajoš Klein ukázal železné srdce, neměl ale na výběr

Slovenský zápasník Ľudovít Klein má za sebou čtvrtý zápas v UFC, ve kterém si připsal výhru na body proti Smithovi. Do zápasu ale málem nenastoupil.

Lajoš Klein promluvil o zranění před nedávným zápasem Foto: Instagram/lajosko.klein

Klein zranění tajil, pak si díky výhře řekl o novou UFC smlouvu

To, že zápasníci promluví o zranění až po zápase je poměrně běžná věc. Je to případ i slovenského borce Lajoše Kleina, který svůj nedávný zápas v UFC absolvoval se zlomeným prstem na noze. Ještě předtím, než si toto zranění na tréninku obnovil, kývl na nabídku ze strany UFC a vzal zápas tzv. na „short notice“ pouhý týden před konáním turnaje. Spolu se svým týmem zvažoval i variantu, že tento zápas nakonec zruší. Ze zámoří však přišla poměrně drsná zpráva.

První slovenský zápasník v UFC, Ludovít Klein, měl před posledním zápasem stávající smlouvy bilanci jedné výhry a dvou porážek, které navíc přišly v posledních dvou duelech. Jak velmi správně poznamenal Karlos Vémola ve videu na našem instagramovém profilu, Kleinův tým udělal chytrý krok a vzal zápas na turnaji UFC 272 na poslední chvíli. Právě tohoto gesta si přitom UFC obrovsky váží, což sám Terminátor na vlastní kůži při svém angažmá pocítil a pro náš web to exkluzivně potvrdil.

Jenže na posledním tréninku před odletem do Las Vegas si Lajoš Klein obnovil zranění prstu levé nohy. Šlo přitom o ten samý prst, který si zlomil v nepovedeném zápase s Mikem Trizanem. Prst bohužel ani tentokrát při jednom z kopů nevydržel a kůstka znovu praskla, což odhalil rentgen. Tým okolo Lajoše Klein vše komunikoval na dálku s UFC manažerem Danielem Rubensteinem, který ale narovinu řekl, že pokud Klein tento zápas zruší, další zápasy mu UFC velmi pravděpodobně nenabídne a rozváže s ním spolupráci.

Z tohoto důvodu se Lajoš rozhodl do USA odcestovat a do zápasu nakonec nastoupit. A dobře udělal! Do utkání s Devonte Smithem nastoupil s obandážovaným nártem, který měl způsobit umrtvení daného prstu na noze. S informací přišel web mmashorties.cz.

Budoucnost v lehké váze?

Lajoš Klein navzdory nepříjemnému zranění lépe zasahoval soupeře a nakonec si připsal nesmírně cenné vítězství na body. Právě díky tomu je podle všeho na stole nová smlouva, kterou by mělo UFC slovenskému bojovníkovi v nejbližší době předložit. Ještě však zbývá vyřešit jednu zásadní otázku. Lajoš a jeho tým vážně uvažují o změně váhové kategorie.

Poslední zápas se totiž odehrál v lehké divizi do 70 kilogramů, a na rozdíl od předchozích zápasů se Lajoš cítil výborně fyzicky, což se v průběhu duelu jednoznačně ukázalo. Podle trenérů by za vším mohlo být extrémní hubnutí do pérové váhy (66 kg) a s tím související úbytek sil už v začátcích zápasů. Vedle toho Lajoš potvrdil, že zápasy na short notice mu sedí. V podobné situaci totiž zvládl i svůj první zápas v organizaci, kdy fantasticky ukončil Shanea Younga z Nového Zélandu.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ