Makhmud Muradov vysvětlil, proč už mu došla trpělivost

Kolem Macha Muradova je v posledních dnech pořádně rušno. Český Uzbek s nadšením oznámil datum i jméno soupeře pro přiští duel v UFC. A zároveň se rozpovídal o tom, proč už nebude nastupovat s českou vlajkou.

Mach Muradov v rohu Monstera, zdroj - OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Muradov s českou vlajkou v UFC nastupovat nebude: „proč bych to dělal?“ ptá se bojovník

Vztah Macha Muradova k České republice dostává čím dál větší trhliny. Za všechno může nekonečná byrokracie, respektive neudělení trvalého pobytu v naši zemi. Nepříjemná kauza se přitom táhne více než 5 let. Muradov navíc v Česku dlouhodobě žije i trénuje a založil zde rodinu. Pohár trpělivosti ale nyní přetekl a u příležitosti oznámení dalšího zápasu definitivně končí s reprezentováním českých barev v UFC.

Uzbek s českým srdcem Makhmud Muradov má za sebou v UFC tři vítězné zápasy. Skvělé výkony mezi elitou v kombinaci s velkým dosahem na sociálních sítích mu vynesly novou lukrativní smlouvu na další 4 fighty. V tom nejbližším změří síly 28. srpna 2021 s velezkušeným wrestlerem Geraldem Meerschaertem. Stejně jako při posledním zápase v Abú Zabí, kde byla povolena pouze jedna vlajka, nebude ani tentokrát nastupovat s českou vlajkou, jako tomu bylo v minulosti.

„Česko mě trápí, a proto ho reprezentovat nebudu“

Aby totiž mohl dále zůstat v Česku a trénovat pod vedením trenéra Petra Monstera Knížete, musí 4x ročně absolvovat nepříjemné vyřizování víz. To mu podle vlastních slov pokaždé ukrojí 3-5 hodin času, což v přípravě vrcholového sportovce a otce od rodiny není zanedbatelný čas strávený na úřadech. Nejde přitom o občanství, o to Mach, jako hrdý Uzbek, nemá zájem.

Česká republika podle jeho vlastních slov zůstává jeho druhým domovem a obrovsky si váží všech lidí, kteří mu na jeho cestě MMA bojovníka pomáhají. Vzhledem k uvedeným problémům ale českou vlajku kolem jeho ramen už neuvidíme. A to je samozřejmě pro české MMA obrovská škoda!

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ