Martínek přestupuje do PFL a utká se o milion dolarů!

Kolem Michala Blackbeard Martínka bylo v poslední době pořádně rušno a všichni čile spekulovali, kam povedou jeho další kroky.

Michal Blackbeard Martínek podepisuje smlouvu s PFL Foto: Facebook (Michal Blackbeard Martínek)

V jednu chvíli byl velice blízko UFC, pak to zase vypadalo na návrat do Oktagonu, ale nakonec bude Michal bojovat v lize profesionálních bojovníků Professional Fighters League, která je známá pod zkratkou PFL. Klikněte zde a vsaďte si na UFC FN 170 s Davidem Dvořákem.

Vsaď si na MMA - aktuální kurzy ZDE

Cesta Michala Martínka do PFL

V roce 2016 vletěl Michal Blackbeard Martínek do organizace Oktagon jako velký vítr. Během necelého roku a půl si tento bývalý hokejista na své konto připsal šest výher v řadě a bylo zřejmé, že mu Česká republika a organizace Oktagon začíná být malá. V tu chvíli přišla nabídka na splnění snu v podobě účasti na Dana White's Contender Series, ve které mají zápasníci možnost vybojovat si účast v UFC. Jenže hned v prvním zápase Michal prohrál a bylo po snu. Michal říkal, že zápas nezvládl především psychicky.

Po této prohře se mohl Michal stáhnout, ale on přijal velkou výzvu v podobě zápasu v českým UFC veteránem Viktorem Peštou o titul v těžké váze Oktagonu. Do zápasu Michal šel jako velký outsider a mnozí jeho krok nechápali. Mysleli si, že bude raději bojovat se slabším soupeřem. Martínek ale všem pochybovačům dokonale vytřel zrak, když po skvělém výkonu Viktora Peštu knockoutoval hned v prvním kole.

Rázem Martínek v očích všech promotérů výrazně stoupl na ceně a všichni se začali předhánět, kdo Michala do své organizace získá. Spekulovalo se o zájmu polské KSW, kde měl o titul bojovat Patrik Kincl, ve hře byla také ruská RCC a dokonce prý samotné UFC. Nakonec ale nejlepší podmínky nabídla PFL (Professional Fighters League).

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Co to je PFL neboli Professional Fighters League

Organizace PFL u nás není možná tak známá jako třeba japonský Rizin, ale to především z toho důvodu, že v ní žádný Čech prozatím nezanechal nějakou výraznou stopu. PFL je totiž v zahraničí velice populární a její obliba stále roste. A to i z toho důvodu, že se v ní bojuje skutečně ligovým způsobem, jako například v české hokejové Extralize.

Bojovníci v průběhu sezony sbírají body, které jsou udělovány jako v každém jiném sportu. Výhra znamená 3 body, remíza 1 bod a prohra je bez bodu. Ti nejlepší po základní části pak postupují do vyřazovacích bojů, ve kterých jakákoliv prohra znamená konec. Je jasné, že na konci zůstane jeden neporažený bojovník a ten získá rovný milion dolarů!

Končí Michal Blackbeard Martínek v Oktagonu?

Česká organizace Oktagon je známá tím, že svým bojovníkům nijak nebrání v kariérním posunu do větších organizací. Právě naopak. Oktagon si moc dobře uvědomuje, že tím zvyšuje prestiž celého MMA v Česku a že z toho sám může těžit. Navíc pokud bojovníci v zahraničí neuspějí, tak se do Oktagonu rádi vrací. Když tedy Martínek v PFL uspěje a jeho kariéra poletí vzhůru, tak se těžko bude vracet. Jestli se mu ale dařit nebude, tak je velice pravděpodobné, že ho opět na nějakém galavečeru Oktagonu uvidíme.

sipka Přečtěte si, jak je to kvůli koronaviru s MMA akcemi

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ