Mezi Procházkou a Chimaevem to vře! Dojde na vzájemný zápas?

V posledních dnech se rozhořel spor bývalých sparing partnerů Jiřího Procházky a Khamzata Chimaeva. Situace dokonce zašla tak daleko, že má čečenský vlk pro BJP datum zápasu.

Khamzat Chimaev Foto: Profimedia

Chimaev pálí do Jiřího Procházky a nabízí mu termín zápasu

Horkokrevný Khamzat Chimaev dává o sobě zase pořádně vědět. Tentokrát si nebral servítky s Jiřím Procházkou, jehož zisk titulu označil za velmi podivný. V pořadu novináře Ariela Helwaniho dokonce vyjádřil pochybnosti, jak někdo jako Jiří Procházka mohl získat šampionský pás UFC. Následovaly další osobní útoky a vynášení citlivých informací z prostředí gymu. Reakce ze strany českého samuraje na sebe logicky nenechala dlouho čekat.

"Chlape... kdo pořád dokola má potřebu hovořit o soukromých informacích z gymu, které se staly před 4 lety? Chlape, až tě potkám v budoucnu v kleci, tak se nebudu držet zpátky a ukážu ti svoji pravou sílu. Přestaň tolik mluvit o ostatních a soustřeď se na sebe."

Celá situace je samozřejmě o to pikantnější, že spolu Procházka a Chimaev v minulosti několikrát spárovali. Podle Khamzata měl navíc právě on na většině tréninků navrch a Jiřího několikrát utáhl. Jak moc se ale tyto poznámky blíží pravdě, se můžeme jen domnívat.

Khamzat Chimaev na Jiřího vzkaz na Instagramu pohotově zareagoval a nabídl českému bojovníkovi termín zápasu. Spekuluje se, že by se na začátku léta mohlo UFC vrátit do Švédska, a právě tady by se Chimaev rád s Procházkou utkal. Chimaev navzdory svému původu dlouhodobě žije a trénuje právě ve Švédsku, konkrétně ve vyhlášeném All Stars Gymu, kam za přípravou opakovaně jezdí i domácí borci.

I přes trashtalk a osobní útoky není zápas Procházka vs. Chimaev příliš pravděpodobný. Zatímco BJP se výhradně soustředí na polotěžkou váhu, Chimaev pendluje mezi velterem a střední divizí. Hlavně ale toto utkání nedává příliš smysl z pohledu UFC, neboť záměrem organizace je oba bojovníky spíše budovat pro velké zápasy, než je v tuto chvíli stavět proti sobě.

Chimaev má evidentně o zápas s Procházkou zájem, podobný krok by ale z české strany byl spíše překvapivý. BJP se teď primárně soustředí na rehabilitaci a vhodné zařazení do plnohodnotného tréninku po zranění ramene. Podle aktuálních informací to vypadá, že by se do zápasu o titul polotěžké váhy mohl postavit v srpnu, či září.

Chimaev vyzval Procházku Foto: Instagram/Khamzat_Chimaev

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jiří Procházka v zápase o titul UFC živě na Fortuna TV

Jak sledovat UFC live streamy zdarma živě? Na Fortuna TV

Sledujte v roce 2023 ✅ všechny turnaje UFC v livestreamech zdarma. ❤️ Podívejte se na snadný návod a fanděte u MMA zápasů v přímém...

Jon Jones bojuje v UFC

Jon Bones Jones - životopis, statistiky a zápasy v UFC

Američan Jon Jones je považován za nejlepšího MMA bojovníka na světě. ✨ Seznamte se s hvězdným fighterem, jehož životopis přitahuje...

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ