Potvrzeno: Bývalý šampion míří do Procházkovy divize

Je to krok, který se dal očekávat. Polotěžká váha UFC se musí mít pořádně na pozoru. Přichází hrozba, kterou je potřeba brát vážně. Více v článku.

Alex Pereira opouští střední váhu UFC Foto: Profimedia

Brazilec Pereira míří do polotěžké váhy UFC

UFC zápasníci ve váze do 93 kilogramů mají mezi sebou novou akvizici. Brazilský bojovník Alex Poatan Pereira (7-2) se rozhodl postoupit do vyšší váhové kategorie. Sled posledních událostí i jeho fyzické proporce tomuto kroku jednoznačně nahrávaly. Jak bude vypadat jeho projev v porovnání s Procházkou, Rakičem či Hillem?

Člen domorodého kmene Alex Pereira prožívá turbulentní období. V polovině listopadu nejprve vybojoval titul střední váhy, ten však v odvetném utkání s Israelem Adesanyou zase ztratil. A navrch inkasoval brutální KO.

Vcelku logický krok na sebe nenechal dlouho čekat. Pereira přestupuje o váhu výše a nyní bude zápasit v divizi do 93 kilogramů. Právě zde ještě nedávno bojoval i jeho mentor, trenér a blízký přítel, Glover Teixeira, který má přímé srovnání s Jirkou Procházkou, Blachowiczem a dalšími ze špice žebříčku. Tyto poznatky se budou nepochybně hodit.

O přesunu Pereiry do polotěžké divize mluvili na tiskovce po turnaji UFC 287 Dana White, či Israel Adesanya. Opětovný král střední váhy popřál všem nadcházejícím soupeřům Alexe Pereiry v polotěžké váze hodně štěstí a vzkázal, že to s ním rozhodně nebudou mít snadné.

A s kým by se mohl Pereira utkat v nejbližším zápase? Variant je hned několik. Rozhodně by však mělo jít o jméno z TOP 10 žebříčku. Nabízí se například rozjetý Nikita Krylov, či nevyzpytatelný Johnny Walker. To jsou však v tuto chvíli spekulace.

Odhadovaný termín návratu Alexe Pereiry je srpen / září. Jeho tělo a hlava si po tvrdé porážce nyní potřebují odpočinout. Dobrá zpráva ale je, že ho v budoucnu nečeká drastické shazování, což je naopak pro jeho organismus velmi pozitivní zpráva.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

Český šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka

Jiří BJP Procházka MMA zápasy, UFC, statistiky a životopis

Jiří BJP Procházka je prvním českým šampionem nejlepší světové organizace UFC ⭐. Podívejte se na jeho unikátní cestu bojovníka, pro kterého...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ