Přípravy vrcholí! Oktagon dotahuje zásadní novinku

Už brzy se v rámci turnajů Oktagon MMA dočkáme velké změny! Největší česko-slovenská organizace se rozhodla jít v korektních stopách a kvůli licenčním právům mění hranatou klec za kruhový model. Co to znamená pro samotné bojovníky?

Lohoré vs. Primera na turnaji Oktagon 22 Foto: OKTAGON MMA

Oktagon MMA: Hranaté kleci odzvonilo. Zápasy se nově budou odehrávat „v kruhu“

Plány a přípravy budou brzy realitou. Nová kruhová klec vznikající pod rukami statných řemeslníků je už téměř hotovou záležitostí. Relativně komplikovaný krok oddálila kromě samotného výrobního procesu i otázka přepravy. Ta je totiž pro organizaci až nečekaně velkou výzvou!

Promotér Pavol Neruda přispěchal s jednoduchým vysvětlením této změny: „Nikdo na nás netlačil, pravdou ale je, že licenční práva na originální 8 hranou klec vlastní světová jednička UFC. A my rozhodně chceme jít cestou korektního jednání, proto se tento dlouho připravovaný krok stane brzy skutečností.“ Příběh nové klece se začne psát už v sobotu 1. května na turnaji Oktagon 23, kde se symbolické poprvé představí i legendární Petr Monster Kníže.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Oválný model bojové klece nepředstavuje ve světě žádnou velkou novinku. Kruh používá například i organizace Bellator, což je ale jen jedna z věcí, která tuto americkou organizaci odlišuje. Největší změna modelu klece představuje pro samotné bojovníky. Lehce se změní prostorové vidění a svým způsobem i samotná práce na pletivu, případně v klinčích. Jde však spíše o otázku zvyku a adaptace na nový model klece, která žádný zásadní problém nepředstavuje.

Zajímavostí je, že organizace Oktagon používá stávající tvar klece jak v samotném názvu, tak i logu. Je tedy zřejmé, že jde o něco zásadnější krok, než by se na první pohled mohlo zdát. Kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme i změny loga či dalších změn spojených s novou kruhovou klecí.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ