Proč Usyk nekouká na televizi a co mu pomáhá v přípravě?

Do České republiky v posledních dnech zavítala vzácná návštěva. Mistr světa těžké váhy v boxu Oleksandr Usyk se rozpovídal o aktuálních pocitech v rozhovoru Davida Dvořáka.

Oleksandr Usyk dělá své zemi obrovskou čest Foto: Profimedia

Oleksandr Usyk odpovídal na otázky Davida Dvořáka

Život i kariéru ukrajinského boxera Oleksandra Usyka ovlivnila ruská invaze do jeho rodné země. Král těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO však ani na vteřinu nezaváhal a nastoupil do aktivních záloh armády s cílem odrazit nápor okupantů. Jeho původně květnová odveta s Anthony Joshuou se musela odložit na červenec. V rámci zájmů své země Usyk se zápasem souhlasil a ve své domovině se mu dostalo podpory, mimo jiné od bratrů Kličků, kteří se taktéž aktivně podílí na obraně své země.

sipka TIP: Vsaďte si na box s bonusem za jednoduchou registraci ZDE

Oleksandr Usyk se v Hradci Králové zúčastnil přátelského fotbalového utkání mezi místní Olympií a ukrajinským celkem FC Polissja Žitomir. Při této příležitost poskytl rozhovor českému UFC zápasníkovi a rodákovi z Hradce Králové Davidu Dvořákovi. A vzniklo z toho velmi zajímavé povídání.

Pod záštitou Sázkové společnosti Tipsport zavzpomínal ukrajinský boxer na zářijový duel s tehdejším šampionem Anthony Joshuou, kterého dokázal porazit na body. Zároveň naznačil, co by mohlo na soupeře platit v odvetě a také, co mu pomáhá vyrovnat se současnou situací na Ukrajině.

„Na televizi se již několik let nedívám. Musíme si uvědomit, že je tam spousta sra*ek a informace jsou často lživé. Je to často důvod konfliktů mezi lidmi, protože jeden viděl nějakou informaci a druhý zase jinou. Je to nástroj pro lenochy, kteří se nechtějí rozvíjet.

Ohledně situace v mé zemi volám přímo přátelům, nebo členům armády. Vyrovnat se s touto situací a soustředit se na přípravu mi pomáhá modlitba a procházky po městě, které je opravdu krásné.“, prozradil svoje pocity Usyk

Neporažená hvězda i olympijský vítěz

Ve svých 35 letech je Oleksandr Usyk skutečnou sportovní celebritou. S brilantním skóre 19-0 dobyl jak křížovou váhu, tak i těžkou. V zápase s Anthony Joshuou byl výrazným outsiderem a k tomu měl soupeř výhodu domácího prostředí. Usyk ho ale skvělým pohybem a aktivitou přejel a po 12 kolech mohl slavit zisk titulů čtyř nejprestižnějších boxerských organizací. (Poslední titul WBC drží Tyson Fury).

Ve své bohaté sbírce má i olympijské zlato z Londýna (2012). Nejen jeho sportovní kariéra ale i jeho postoje a přemýšlení ohledně války na Ukrajině ukazují na jeho velikost a následující rozhovor to jen potvrzuje.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Vasil Ducár je českou jedničkou křížové váhy

Kalendář zápasů v boxu v Česku a zahraničí

Podívejte se na nejzajímavější galavečery boxu v Česku i v zahraničí 🥊, přinášíme vám jejich přehledný kalendář.▶️ Některé eventy se...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ