Snil jsem o takových soupeřích, přiznává Jungwirth. Jak vidí své šance s Veličkovičem?

Christiana Jungwirtha fanoušci Oktagonu už moc dobře znají a teď ho budou moci sledovat znovu v Oberhausenu proti zkušenému Veličkoviči. Jak svého zkušenějšího soupeře vnímá?

Christian Jungwirth Foto: OKTAGON MMA

„... v roce 2017 bojoval Bojan v UFC proti Darrenu Tillovi,“ říká německý bojovník Christian Jungwirth v oktagonském Na dohled, „a já jsem v roce 2017 začínal s MMA ve Stuttgartu na Age of Cage v malém skladišti, tak je to něco šíleného a motivuje mě to,“ dodává vzrušeně. Klikněte zde a vsaďte si na svého favorita s bonusem za registraci ZDE

Jungwirth svůj první zápas absolvoval až ve svých třiceti letech, a to v podstatě bez jakýchkoli zkušeností. „Nikdo mi nevěřil. A to včetně mé rodiny... Já jsem ale věděl, čeho jsem schopný. A podívejte se, kam jsem se za těch pět let dostal, čeho jsem dosáhl. A toto je teprve začátek,“ prohlásil Jungwirth v roce 2022 v medailonku organizace Oktagon.

Jak řekl, tak také učinil a jde si dál odhodlaně za svým, i přesto očividně vůči svému sobotnímu soupeři, známému tvrdými lowkicky a ocelovou holení, pociťuje velký respekt: „Vždycky jsem snil, že budu bojovat proti takovým soupeřům,“ přiznal a svou cestu bojovníka přirovnal k příběhu Rockyho.

Pro Christiana Jungwirtha jde v rámci Oktagonu již o jedenáctý zápas, jak ale sám zmínil, jeho soupeř Bojan Veličkovič je podstatně zkušenější bojovník, který má za sebou mnoho zápasů v nejznámější světové organizaci, ale také například v PFL, což pro Jungwirtha představuje velkou výzvu.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Pro srbského bojovníka půjde o třicátý sedmý souboj v profesionální kariéře, zatímco Jungwirth jich má na kontě skoro o polovinu méně. Německý zápasník se však tímto rozdílem nijak nerozpakuje, naopak se zdá, že si tenhle nepoměr užívá a je rád za tak silného soupeře, a to i přesto, že nejde o obyčejný zápas. Vítěz totiž poputuje do semifinále milionové pyramidy Tipsport Gamechanger.

Přípravu Christian Jungwirth v každém případě rozhodně nepodceňuje. Kromě každodenního tvrdého tréninku absolvoval i pár hodin s bojovníkem UFC Makhmudem Muradovem.

Pro Jungwirtha začíná takový osobní souboj ještě před zápasem, kdy ho čeká shazování. V Na dohled prozradil, že s ním má zkušenosti a že je třeba dělat to profesionálně. Nepopírá však, že jde o velmi náročnou záležitost: „... je to takový zápas proti sobě samému,“ přiznal.

Připomeňte si Christianovu poslední výhru v Oktagonu. Na body zvítězil nad španělským bojovníkem José Antoniem Martínem Reisem:

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Alexander Poppeck se pobije o prozatímní titul polotěžké váhy

Oktagon 44: Pavol Langer vs. Alexander Poppeck datum, kurzy, karta a livestream

V sobotu se v Oberhausenu 🇩🇪 uskuteční turnaj Oktagon 44 s hlavním zápasem Langer vs. Poppeck.✔️ Veškeré info k turnaji najdete v tomto...

Vladimír Lengál

Štvanice se rýsuje dost slibně. Oktagon hlásí další zvučná jména

Letní akce Oktagonu na Štvanici nabírá čím dál ostřejší obrysy. Je jasné, že nuda to nebude a na seznamu zápasníků se objevila další...

Atmosféra na Štvanici je vždy speciální

Nečekaný přídavek. Oktagon letos na Štvanici naservíruje dvojitou porci zápasů

Organizace Oktagon MMA přišla s nečekaným oznámením. Fanoušci se uprostřed horkého léta dočkají pořádné nálože MMA zápasů a velkolepé show....

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ