TOP 10 událostí v bojových sportech za rok 2022

Rok 2022 byl z pohledu bojových sportů velmi dynamický a plný akce. Ty nejzásadnější momenty uplynulých dvanácti měsíců vám přinášíme v tomto článku.

Jiří Procházka v roce 2022 přepsal historii českého MMA Foto: Profimedia

MMA i box v roce 2022 na vzestupu, dařilo se nejen Oktagonu

Rok 2022 byl pro dění v bojových sportech velmi důležitý. Po období, kdy naši planetu svíral koronavirus, se na turnaje a galavečery postupně vrátili diváci. Vzniklo několik nových a ambiciozních organizací, které využily rostoucího zájmu o toto sportovní odvětví.

MMA boom v České republice během roku 2022 zesílil. Na scéně se vyrojilo spoustu projektů a celkově zaznamenala popularita bojových sportů u nás i ve světě rostoucí tendenci. Ze smíšeného bojového umění se stal velký fenomén, který dávno už dávno pronikl do mainstreamu a usadil se vedle tradičních sportů jako je fotbal, hokej nebo tenis.

sipka Sledujte UFC, Oktagon, RFA a další turnaje ŽIVĚ ZDE

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Zájem veřejnosti o MMA přilákal nové sponzory a například organizaci Oktagon MMA otevřel dveře pro expanzi do zahraničí. Nárůst zájmu i objemu sázek na bojové sporty zaznamenaly i sázkové kanceláře. Ne všechno ale dopadlo podle očekávání fanoušků. O tom svědčí například 10. místo Jiřího Procházky v anketě Sportovec roku ČR, ve které každoročně hlasují členové Klubu sportovních novinářů.

Přestože se pohled na MMA výrazně obměnil, stále tento tvrdý sport vyvolává nemalé kontroverze. Ta však přitahuje pozornost, a ta zase finanční prostředky. Jsou to spojené nádoby. V současné době však platí, že tento kolos funguje výborně a svět bojových sportů má před sebou zajímavou budoucnost. Děkujeme vám, že jste nám po celý rok 2022 zachovali přízeň, budeme se snažit přinášet vám zajímavosti, analýzy, návody a tipy také v novém roce.

TOP momenty v bojových sportech za rok 2022 podle FightLive.cz

V bojových sportech se toho událo za poslední období skutečně hodně a zdaleka ne všechny události se nám do následujícího přehledu vešly. Za klíčové především z pohledu českého fanouška považujeme následující okamžiky:

 1. Jiří Procházka vybojoval titul UFC a jeho bitva s Teixeirou se stala zápasem roku
 2. Expenze Oktagonu do Německa
 3. Turnaje influencerů a celebrit Clash of the Stars
 4. Karlos Vémola získal na Štvanici titul polotěžké váhy Oktagon MMA
 5. Boxerský galavečer Oktagon Underground: Vémola vs. Marpo
 6. Podpisy Pudilové a Bledé v UFC
 7. Galavečery v boxu Fight Night Challenge
 8. Vstup organizace RFA na CZ/SK trh
 9. Boxerský šampion Usyk podruhé porazil Joshuu a obhájil světové pásy
 10. Neporažený Václav Sivák se stal prvním šampionem RFA

Sledujte UFC turnaj na Tipsport TV s bonusem za registraci

Povedený rok bohužel zakončil velmi nešťastný prosinec, během kterého jsme přišli o několik zajímavých zápasů. Vše odstartovalo zranění Jiřího Procházky a zrušení jeho první titulové obhajoby. Následovaly velké zdravotní komplikace Karlose Vémoly a následné zrušení očekávané odvety s Patrikem Kinclem.

Ze svých boxerských utkání pro zranění museli odstoupit i rappeři Marpo či Rytmus. Všechny větší organizace se potýkali s výpadky zápasů a řešení nenadálých situací. Věřme, že podobná situace se nebude dlouho opakovat.

Sledujte nás na sociálních sítích

Jen díky vám, fanouškům, jsme mohli během roku 2022 zaznamenat nárůsty v počtu sledujících na sociálních sítích. Budeme rádi, když nám i vy zanecháte „follow“, neboť vaše komentáře a lajky jsou pro nás tou nejlepší zpětnou vazbou. Děkujeme!

Rušno nebylo v roce 2022 jen v bojových sportech, ale ve sportu obecně. Odehrála se celá řada významných akcí a mnohé zápasy i výkony se nesmazatelně zapsaly do historie. Podívejte se na výčet TOP 10 sportovních okamžiků za rok 2022 podle webu BetArena.cz a připomeňte si, co všechno se v posledním roce událo. Rozhodně toho nebylo málo a na nezapomenutelné sportovní okamžiky byl tento rok velice plodný.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Český šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka

Jiří BJP Procházka MMA zápasy, UFC, statistiky a životopis

Jiří BJP Procházka je prvním českým šampionem nejlepší světové organizace UFC ⭐. Podívejte se na jeho unikátní cestu bojovníka, pro kterého...

Jiří Procházka v souboji s Gloverem Teixeirou

Kalendář MMA akcí (turnajů) v Česku a ve světě

Podívejte se na kompletní program galavečerů MMA v Česku i ve světě. ❤️ V článku naleznete přehledný seznam nejdůležitějších turnajů pro...

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Terminátor Vémola - životopis a zápasy MMA bojovníka

Karlos Terminátor Vémola ✨ je jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti. Jako první Čech bojoval ve slavné UFC...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ