UFC elita reaguje na nečekaný konec legendárního Josého Alda

Nejslavnější světová MMA organizace přišla o velké jméno. Na vlastní žádost odchází jeden z nejlepších bojovníků, jaké UFC za celou dobu existence vyprodukovala.

Pravý zvedák Josého Alda - Zdroj A.RICARDO, Shutterstock.com Foto: A.RICARDO/Shutterstock.com

José Aldo končí v UFC. S rozhodnutím přišel sám Brazilec

Další velká éra v UFC je u konce. Bývalý šampion pérové váhy, José, Aldo, se na vlastní žádost rozhodl pro předčasný konec v nejlepší světové organizaci. Ztráta titulových ambicí, narození syna i možný přechod k boxu. Všechny tyto faktory pravděpodobně značně urychlily Brazilcovo rozhodnutí. V UFC měl přitom smlouvu ještě na jeden zápas. Na ten už ale nedojde a „Král Ria“ se s UFC loučí s bilancí 21 vítězství a 7 porážek.

José Aldo se nesmazatelně zapsal do historie organizace UFC. V rámci pérové váhy stále drží rekord v počtu titulových obhajob (7) a hned 6x získal za svůj výkon bonus večera. Asi nejvíce se ale do paměti fanoušků zapsal zápas s Conorem McGregorem. Památný duel na konci roku 2015 skončil už po 13 vteřinách a José Aldo tehdy po drtivém KO přišel o pás šampiona pérové váhy.

Ústup ze slávy přišel o dva roky později, kdy Aldo dvakrát v řadě padl s Maxem Hollowayem. Od roku 2020 přešel do bantamové váhy s cílem získat titul. O ten na short notice zabojoval hned v prvním zápase s Petrem Yanem, ruský bojovník ale legendárního Brazilce ukončil TKO v 5. kole a titul uzmul pro sebe.

José Aldo po porážce s Petrem Yanem porazil Veru, Munhoze i Roba Fonta a zdálo se, že se ještě může v 36 letech propracovat k titulové šanci. Tyto ambice ale utnul Merab Dvalishvili, který Alda porazil jednomyslně na body. Už bezprostředně po tomto souboji mluvil Aldo o předčasném konci. Ten nyní skutečně oficiálně přišel.

Poslední dny Josého Alda jsou z pohledu emocí jako na houpačce. V neděli 18. srpna se mu totiž narodil syn José Aldo 3. K narozením potomka mu na Instagramu kromě jiných poblahopřál i sám Conor McGregor. Veterán MMA si tak velmi pravděpodobně dá od bojových sportů pauzu a bude se věnovat rodině. Poté by mohl zamířit mezi šestnáct provazů, o čemž se v kuloárech bouřlivě diskutuje. Navázal by tak na svého krajana Andersona Silvu, kterého právě v boxu čeká pikantní zápas s Jakem Paulem.

Reakce na odchod Josého Alda z UFC

Max Holloway: Král RIO DE JANEIRA! Fantastická kariéra bratře! Jdi si užívat důchodu bratře. Sněz trochu cerálií s kešu a sušeným mlékem i za mě.

Henry Cejudo: Vždycky si říkám, jaké to mohlo být. Strávil jsem celý kemp tréninkem, abych bojoval s Josem Aldem v Brazílii, ale COVID všechno změnil. Těšil jsem se na výzvu a bláznivou atmosféru. Šťastný důchod jedné z největších pérových vah v historii MMA

Frankie Edgar: Užij si důchod a gratuluji k úžasné kariéře. Bylo mi ctí sdílet klec s takovou legendou našeho sportu! Hodně štěstí v budoucím snažení bratře!

Adrian Yanez: Jsi jeden z mých oblíbených bojovníků a absolutní legenda. Užijt si důchod, děkuji za všechny nezapomenutelné chvíle.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ