VIDEO: Judista Krpálek vybojoval na Grand slamu v Abú Dhabí zlato

Lukáš Krpálek po 9 letech zvítězil na závodech z kategorie Grand Slamů. Po neúspěchu na Mistrovství světa si do své bohaté sbírky připsal další parádní úspěch.

Judo, český reprezentant Lukáš Krpálek - Zdroj ČTK, Šimánek Vít Foto: ČTK/Šimánek Vít

Lukáš Krpálek ovládl Grand Slam v Abú Dhabí

Dlouhých 9 let čekal Lukáš Krpálek na celkové vítězství některého z Grand Slamů. Dvojnásobný olympijský vítěz kraloval na víkendových závodech v Abú Dhabí, kde si mimo jiné vyšlápl na světovou jedničku Rakhmanova a ve finále udolal obrovitého Holanďana Spijkerse. Částečný reparát za nepovedené Mistrovství světa tak vyšel na výbornou.

Lukáš Krpálek znovu ukázal svoji světovou extratřídu. Poučen nevydařeným vystoupením na Mistrovství světa v Taškentu se tentokrát rval na Tatami v Abú Dhabí v rámci seriálu nejvyšší kategorie – Grand Slamů.

Na cestě ke zlatu v kategorii nad 100 kilogramů postupně zdolal Itala Sylvaina Lorenza Agra, Slovince Eneje Mariniče a v semifinále i velkého rivala, světovou jedničku Temura Rachimova. Kromě výborného výkonu ukázal Krpálek na konci tohoto duelu i velké sportovní srdce, když zraněnému soupeři pomohl upravit kimono dle předpisů.

Ve finále se Lukáš Krpálek utkal s nepříjemným holandským závodníkem Juri Spijkersem. Český judista dlouho ne a ne najít recept na tohoto silového soupeře a v průběhu byl dokonce dvakrát napomínán za pasivitu. Nakonec ale skulinku přeci jen našel a v samém závěru rozhodl kontrolou na zemi, což rozhodčí vyhodnotili jako bodovaný Ipon.

Právě touto technikou přitom Krpálek prohrál ve čtvrtfinále MS s Korejcem Kim Min-čongem a z neúspěchu byl hodně frustrovaný. V Abú Dhabí si však notně zlepšil náladu a zvedl sebevědomí, což je i kvůli celé řadě překonaných zranění během roku, velmi dobrá zpráva. Dodejme, že naposledy Krpálek na Grand Slamu triumfoval v roce 2013 v Paříži.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Judo, Lukáš Krpálek - Zdroj ČTK, Deml Ondřej

Judo - pravidla, chvaty, principy a pásky

Judo 🥋 je velmi rozšířený styl japonského bojového umění ✅, který je populární po celém světě, včetně České republiky. Přečtěte si...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ