Co je to Oss - kdy a kde se používá

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Chance

Bonus 200 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oss je slovo, chcete-li zkratka, či pozdrav, který má v bojových sportech hluboký význam. U nás ho zpopularizoval především Karlos Terminátor Vémola. V tomto článku se vydáváme po stopách jeho významu, důležitosti a používání.

Karlos Vémola při tréninku Foto: Karlos Vémola

Oss co to je?

Málokteré citoslovce se u nás váže k danému bojovníkovi tak, jako právě zkratka Oss. Karlos Vémola svým osobitým a rázným způsobem jím zakončuje zpravidla každý svůj projev, či pozdrav směrem k fanouškům. Položili jste si ale někdy otázku, co Oss vlastně znamená?

sipka Zaregistrujte se ZDE a získejte parádní vstupní bonus. Za něj si můžete vsadit na MMA i další sporty a sledovat spoustu živých přenosů.

Význam hledejme v karate i dalších bojových sportech

Výraz Oss se dá vnímat různě a je možné ho použít ve vícero situacích. Význam Oss je často spojován s karate, či Jiu Jitsu. Jeho principy jsou ale využívány napříč všemi bojovými uměními. Oss lze chápat, jako pozdrav, pochopení, projevení respektu i celoživotní postoj.

Kořeny používání této zkratky nás zavedou do dávné minulosti a její základy vychází z duchovna. Oss má velmi hluboký význam, což samo o sobě překvapí nejednoho MMA fanouška.

Zkratka Oss vzešla z japonských slov:

  • Oshi – snaha
  • Shinobu – vytrvat

Nejpřesněji lze význam Oss pojmenovat těmito lidskými vlastnostmi:

  • Trpělivost
  • Odhodlanost
  • Houževnatost

Prostřednictvím výrazu Oss si dotyčný uvědomuje jeho duchovní podstatu, kdy se do popředí dere nezlomná mysl a duch bojovníka. Je schopný vydržet jakýkoliv tlak na svoji osobu a podstupovat tvrdé tréninky.

Tím se tak rozvíjí charakter daného zápasníka. Fyzično tu ustupuje do pozadí. Člověk, který tuto zkratku používá dává najevo, že je schopný snést jakoukoliv bolest a zároveň je oddaný, moudrý i odvážný. Být silný a vydržet. To je to oč tu běží.

Karlos Vémola Oss

Český MMA zápasník Karlos Vémola je jedním z nejznámějších fighterů domácí scény, který se výše popsanými zásadami nejen řídí, ale i tuto zkratku pravidelně vyslovuje. Klade tím důraz na svoje životní postoje, od kterých se odvíjí jeho kariéra i osobní život.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Detailní záběr na karfiol

Karfiolové (květákové) uši zápasníků: jaká je příčina?

Možná jste si už někdy položili otázku,☝ proč mají zápasníci různých bojových odvětví na první pohled zdeformované a nehezky vypadající...

UFC bojovnice Mackenzie Dern na váze

Váhové kategorie v MMA (Mixed martial arts) - ženy a muži

Bojovníci v MMA se rozdělují do několika váhových divizí.⭐ Podívejte se na kompletní seznam mužských i ženských váhových kategorií a další...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ