Kimbo Slice - profil a životopis MMA zápasníka

Kimbo Slice, skutečným jménem Kevin Ferguson, se proslavil tvrdými pěstmi v pouličních zápasech. Tyto zápasy bez rukavic jej díky kanálu youtube dostaly k profi zápasům v kleci a později i do nejslavnější organizace UFC.

Životopis - Pouliční zápasy - Statistiky MMA - Slice vs. Shamrock - Úmrtí

Kimbo Slice Street Fighter Foto: Facebook Kimbo Slice

Profil Kevin Kimbo Slice Ferguson
Jméno Kevin Ferguson
Narozen 8. února 1974, Nassau, Bahamy, USA
Přezdívka Kimbo Slice
Národnost Americká
Výška 188 cm
Váha 106 kg
Váhová kategorie Těžká váha
Výhry v MMA 5 - 4x KO/TKO, 0x donucení, 1x rozhodnutí
Prohry v MMA 2 - 2x KO/TKO, 0x donucení, 0x rozhodnutí
Tým American Top Team
Trenér Malachy Friedman

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Kevin Ferguson alias Kimbo Slice životopis

Kevin Ferguson se narodil 8. února 1974 na Bahamách ve městě Nassau. Odtud se s rodinou později přestěhoval na Floridu, kde studoval atletiku a trestní právo. „Kimbo", jak byl již od útlého věku přezdíván, byl silově nadaný sportovec a ze středoškolského fotbalového týmu se pokoušel dostat do profesionálního mužstva Miami Dolphins. Školu však předčasně ukončil a NFL kariéra ho také minula, proto se rozhodl využít své silové schopnosti jako vyhazovač ve strip klubu. Později dělal i řidiče a ochranku firmy zabývající se pornografií.

Kimbo Slice Street Fighter - pouliční zápasy bez rukavic

V roce 2003 se z Kevina Fergusona stal nadobro zápasník s přezdívkou Kimbo Slice. Vstoupil totiž do světa pouličních zápasů o peníze, které se přes Kimbova kamaráda dostaly na internet a staly se hitem. Fanoušci si Kimbo Slice zamilovali, protože do té doby na internetu nic podobného k vidění nebylo. Byla to opravdová reality show, kde se na dvorku za domem, na ulici nebo na parkovišti mlátili dva lidé bez rukavic a bez pravidel.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Kimbo Slice MMA zápas v kleci

Kimbova popularita byla obrovská a bylo tak otázkou času než po něm sáhne některá ze zápasnických organizací MMA. V roce 2007 tak učinilo EliteXC, které současně s podpisem Kimba získalo i vysílací práva na stanici CBS. Zápas Kimbo Slice vs. James Thompson měl rekordní sledovanost 6,51 milionu diváků a více než tři roky nebyla tato laťka překonána v žádném zápase MMA.

Od té doby EliteXC došlo, že souboje Kimbo Slice vs. „kdokoliv" jdou na dračku a proto uspořádalo zápas se Sethem Petruzellim, který byl na poslední chvíli použit jako náhradník. U televizních obrazovek bylo opět miliony diváků, ale jejich miláček padl už po 14 vteřinách. Po tomto fiasku EliteXC skončilo a už nikdy žádný zápas neuspořádalo.

Kimbo Slice zápasy a statistiky MMA

Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Bez výsledku Dhafir Harris 3 (1:32) Bez výsledku Bellator 149

19.2.2016 Houston, USA

Výhra Ken Shamrock 1 (2:22) KO Bellator 138

20.6.2015
St.Louis, USA

Prohra Matt Mitrione 2 (4:24) TKO UFC 113
8.5.2010 Montreal, Kanada
Výhra Houston Alexander 3 (5:00) Rozhodnutí Ultimate Fighter 10 Finale
5.12.2009 Las Vegas, USA
Prohra Seth Petruzelli 1 (0:14)
KO EliteXC - Heat
4.10.2008 Sunrise, USA
Výhra James Thompson 3 (0:38)
TKO EliteXC - Primetime
31.5.2008 Newark, USA
Výhra Tank Abbott 1 (0:43) KO EliteXC - Street Certified
16.2.2008 Miami, USA
Výhra Bo Cantrell 1 (0:19) TKO EliteXC - Renegade 10.11.2007 Corpus Christie, USA

Kimbo Slice UFC debut - The Ultimate Fighter 10

Kimbo Slice byl sice mezi diváky fenomén, ale mezi zápasníky nebyl příliš respektován. Byl to pro ně obyčejný pouliční rváč s tvrdou ranou, který však měl obří mezery v tolik důležitém souboji na zemi. Stejně to viděl i šéf organizace Ultimate Fighting Championship Dan White, který o Kimbovi řekl, že pokud projde reality show The Ultimate Fighter (obdoba českého Im Fighter) tak by se v UFC mohl objevit. V soutěži skončil druhý, brány UFC se mu otevřeli, ale po prohraném zápase s Mittrionem se opět zabouchly.

Kimbo Slice vs Ken Shamrock

Kimbo Slice se v oktagonu více než pět let neukázal. Toto období prožil mezi provazy v boxerském ringu, který byl Kimbovu stylu přece jen více vlastní. Poté však dostal nabídku vrátit se do klece s legendou MMA Kenem Shamrockem. Ten byl však několik let v zápasnickém důchodu s jednapadesáti křížky na krku a zápas měl tak trochu pachuť nahraného wrestlingu. Tehdy čtyřicetiletý Kimbo zápas vyhrál v prvním kole na TKO a začaly růst nové debaty o dalším zápase.

Kimbo Slice vs Dhafir Dada 5000 Harris

O několik měsíců později se Kimbo utkal se svým někdejším rivalem z pouličních rvaček Dhafirem „Dada 5000" Harrisem. Kimbo v zápase sice vyhrál, ale vzhledem k nálezu zakázaných látek v krvi, byl zápas anulován.

Kimbo Slice smrt

Přestože mu bylo přes čtyřicet, měl v plánu další MMA zápasy a hlavně mistrovství v jeho původním oboru - knuckle box (souboj bez rukavic), které se koná na indiánských územích kvůli federálním zákonům. K ničemu z toho však bohužel už nedošlo. Kevin Ferguson alias Kimbo Slice 6. června 2016 zemřel na infarkt myokardu ve věku 42 let.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Kimbo Slice sherdog, tapology, youtube

I přestože na profesionální scéně zapadal do horšího průměru, byl Kimbo Slice legendou, která se nesmazatelně zapsala do bojového sportu. Jeho pouliční rvačky na YouTube zapříčinili podobný MMA boom jako sám slavný Conor McGregor. Nicméně dnes po Kimbo Slice zbyly pouze videa a profily na TapologySherdog, kde už bohužel žádné další zápasy do statistik nepřidá.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.