Lucia Szabová – životopis a zápasy MMA bojovnice

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Forbet

Bonus 100 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Věčně usměvavá slovenská zápasnice Lucia Szabová je mistryní své země v thajském boxu a jednou z hlavních tváří česko-slovenské bojové scény. Podívejte se na profil bojovnice, o které v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

KARIÉRA - PŘEHLED ZÁPASŮ - ZAJÍMAVOSTI

Lucia Szabová a její radost po vyhraném zápase Foto: OKTAGON MMA

Profil Lucia Szabová
Jméno Lucia Szabová
Narozena 23 let, Bratislava
Přezdívka Silent Killer, Queen Bee
Národnost Slovenská
Výška 170 cm
Váha 61 kg
Váhová kategorie Bantamová váha
Thajský box profi 12 - 0
Výhry v MMA 4 (1x KO, 2x submise, 1x rozhodnutí)
Prohry v MMA -
Tým Hanuman Gym Bratislava
Trenéři Fero Starý, Tomáš Madér

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Lucia Szabová věk, dětství a začátky kariéry

Mladá rodačka z Bratislavy pochází ze zápasnické rodiny, její otec se dlouho věnoval judu a právě s tímto sportem začala i Lucia. Přestože toužila stát se, podobně jako její vrstevnice, letuškou či právničkou, životní vášeň a směr nakonec našla právě v bojových sportech. Už od mala ji fascinovaly bojovnice pro svůj oheň a odvahu, které působily na Luciu jako magnet. sipka Sázejte na bojové sporty s bonusem zdarma za registraci

Ze sportů vyzkoušela nejdříve tenis a poté basketbal, ani u jedné z těchto disciplín však nezůstala a přesunula se k méně tradičním odvětvím. Poté, co získala základy pro boj ve zmíněmém judu, zaujal ji náborový plakát Thajského boxu, což se bez váhání rozhodla vyzkoušet. Že to byl krok správným směrem cítila 22letá zápasnice už po prvním tréninku a později dosáhla v tomto sportu na fantastické úspěchy a mezi profesionálkami zůstala neporažena.

Lucia Szabová těhotenství

Na turnaji Oktagon 31 si Lucie Szabová připravila pro fanoušky velmi šokující, avšak krásnou informaci. Přímo uprostřed oktagonu totiž oznámila, že je těhotná se svým přítelem, thajboxerem Andrejem Šimkuličem. Místo titulového zápasu s Lucii Pudilovou, čekají Silent Killer zcela jiné povinnosti a dlouhá zápasová pauza.

Lucia Szabová porodila v září 2022 syna, který dostal jméno Dragan. Už několik týdnů po porodu začala slovenská bojovnice s tréninkem, a tak to vypadá, že by se v roce 2023 mohla do zápasového kolotoče vrátit.

Lucia Szabová Cesta za snom (Oktagon dokument)

Období po čas těhotenství i velmi autentický pohled do soukromí mapuje nový dokument Cesta za snom, který bude mít dohromady 12 epizod. Ondřej Novotný se například nechal slyšet, že jde o jeden z nejsilnějších příběhů, jaké kdy Oktagon dokázal zpracovat do audiovizuální podoby. Už po shlédnutí prvního dílu to můžeme za naši redakci rozhodně potvrdit.

Lucia Szabová MMA

Lucia měla v životě to štěstí, že za ni rodiče vždy stály a nejinak tomu bylo i u jejího rozhodnutí vyzkoušet mnohem tvrdší MMA. Navzdory tomu, že ji ze začátku tento sport nijak extrémně nepřitahoval, rozhodla se přijmout novou výzvu. A to doslova, protože se objevila jako nejmladší účastnice v populární show Oktagon Výzva.

Jednou z hlavních postav, díky které se před lety rozhodla přestoupit do světa MMA byla, a do dnes je, UFC zápasnice Ronda Rousey, která se okamžitě stala jejím vzorem. Na to, zda se Lucia přiblíží věhlasu a úspěchům této Američanky si však budeme muset ještě počkat.

Lucia Szabová životopis, úspěchy

Lucia má v judu odsoutěženo více než 100 zápasů a v Thajském boxu vystoupila až na nejvyšší stupínek, přičemž v profi kariéře nikdy nepoznala hořkost porážky a právěm je tak považována za jednu z nejlepších postojářek na česko-slovenské scéně.

  • 🥇 Mistryně Slovenska v Thajském boxu
  • 🥇 Šampionka Oktagon výzvy 4
  • 🥈 Superfinalistka Oktagon Underground
  • 🥇 1. místo Slovák Open 2018
  • 🥇 1. žena, která v organizaci Oktagon získala Tipsport bonus za výkon večera

Jak sama s úsměvem sobě vlastním dodáva, bojovým uměním se začala věnovat i proto, aby obstála v častých potyčkách se svým bratrem, jenž se rovněž věnoval judu. Lucia je studentkou Masarykovy Univerzity v Brně, kde si vybrala obor Edukace bezpečnostních složek na fakultě sportovních studií a v současné době kombinuje vzdělání s vrcholovým sportem.

Lucia Szabová vs. Olga Rubin zrušeno, Oktagon hledá náhradu

Poprvé od letního turnaje na pražské Štvanici se v kleci na turnaji Oktagon 30 měla ukázat extrémně talentovaná Lucia Szabová. Slovenská zápasnice se měla do boje vrátit po zdravotních patáliích a  původně měla čelit nepříjemné izraelské Olze Rubin.

Ta si v organizaci Oktagon připsala vítěznou premiéru, přestože šla do bitvy s Priscilou de Souzou až na poslední chvíly. Nyní absolvovala plnohodnotný kemp. Bohužel ji však stopku na poslední chvíli vystavil pozitivní test na covid-19 a zápas se tak musel zrušit. Náhradu se na poslední chvíli nepodařilo najít.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Lucia Szabová vs. Cornelia Holm

Ve své dosud největší kariérní výzvě se Lucia Szabová postavila obávané švédské lvici Cornelii Holm. Ta předtím padla s Lucií Pudilovou, takže šlo o velmi zajímavé srovnání TOP zápasnic bantamové divize organizace Oktagon.

Ostře sledované utkání Szabová vs. Holm se uskutečnilo 24. 7. 2021 na turnaji Oktagon 26. Právě tento galavečer proběhl v rámci letního Summer festu pod otevřeným nebem pražské Štvanice.  Zajímavostí je, že zatímco Lucia je známá svými smrtícími knockouty, Švédka Holm nikdy v kariéře neprohrála před časovým limitem.

Souboj elitních fighterek světové úrovně byl jedním z nejlepších zápasů turnaje Oktagon 26. Lucia dokázala výborně bránit pokusy o takedowny ze strany švédské zápasnice a sama byla aktivnější v postoji i klinči. Zcela po zásluze si tak připsala vítězství na body, které ji opět přiblížilo k titulovému zápasu bantamové váhy. Za tuto výhru navíc získala podruhé v kariéře Tipsport bonus za výkon večera.

Lucia Szabová porazila silnou Cornelii Holm na body Foto: OKTAGON MMA

Lucia Szabová vs. Christina Netza

Do třetice všeho dobrého? Ano. Nekompromisně! Duel Lucia Szabová vs. Christina Netza byl duelem, který ozdobil uplynulý turnaj Oktagon 22. Ten proběhl v sobotu 27. března 2021 v Zoner BobyHall v Brně. Slovenská fighterka se v něm přidala třetí vítězný korálek v profesionální MMA kariéře proti "řecké ninji", která měla toho času v zádech 3 vítězné bitvy v řadě.

Lucia si došla proti řecké bojovnici pro další dominantní výhru, skrze brutalní KO high kick, po kterém se soupeřka bezvládně poroučela k zemi. Na celý zápas se podívej tady.

Lucia Szabová vs. Rizlen Zouak

Doposud nejlepší Lucčin zápas v nejvetší česko-slovenské MMA organizaci se odehrál 30. ledna 2021 v rámci turnaje Oktagon 21. V duelu s olympijskou účastnicí v judo, nebezpečnou Rizlen Zouak, se dostala v prvním kole do obrovských problému poté, co ji soupeřka po jednom spinning úderů zlomila nos.

Lucia se ale v souboji, kde ji od prohry dělily doslova setiny sekundy, obdivuhodně zvedla a s vypětím všech sil nasadila Francouzce ve druhém kole učebnicový Armbar. Ta po chvíli odklepala a Lucia mohla slavit nejcennější skalp své dosavadní kariéry. Za tento fantastický výkon si slovenská fighterka vysloužila ocenění a finanční bonus za Výkon večera, což se v historii Oktagonu do té doby žádné zápasnici nepodařilo.

Lucia Szabová přehled zápasů – all stats record

MMA Kariéra Lucie Szábové je teprve na začátku, její statistiky mapuje tato tabulka.

Profesionální MMA kariéra
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Výhra Cornelia Holm 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 26 24.7.2021
Výhra Christine Netza 1 (1:30) KO Oktagon 22 27.3.2021
Výhra Rizlen Zouak 2 (1:25) Submise Oktagon 21 30.01.2021
Výhra Anzelika Petkeviciute 1 (0:43) Submise Oktagon 18 21.11.2020
Amatérská MMA kariéra
Prohra Tereza Bledá 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Undrground Superfinále 4.7.2020
Výhra Lucia Krajčovič 3 (3:00) Rozhodnutí Oktagon Undrground 6 20.6.2020
Výhra Paula Marčišová 1 (0:22) Submise Oktagon Undrground 4 6.6.2020

Lucia Szabová v Oktagon Výzva a Underground

Lucii Szábovou jsme poprvé v poli ženského MMA výrazněji zaznamenali ve 4. sérii reality show Oktagon Výzva, kterou dokázala ovládnout poté, co její soupeřka Tereza Mašková ze zápasu před jeho uskutečněním odstoupila. Szábová zde pod vedením Attily Végha naznačila svůj obrovský potenciál a prokázala zkušenosti, navzdory svému nízkému věku.

Na jaře 2020 se zapojila do projektu Oktagon Underground, který vznikl improvizovaně kvůli dopadům pandemie koronaviru. Szabová v ženské pyramidě do 61 kilogramů postupně přešla přes dvě soupeřky a v československém Superfinále těsně nestačila na body na Terezu Bledou.

Lucia Szabová vs. Tereza Bledá

Zápas dvou vycházejících hvězd československé MMA scény se v srpnu 2020 po nesmírně náročných zápasech a týdnech stal ozdobou celého projektu, který Palo Neruda s Ondřejem Novotným vymysleli doslova ze dne na den.

Ženské superfinále bylo dokonce hlavním zápasem celého galavečera, což se v rámci Oktagonu do té doby nikdy nestalo. Tereza Bledá vybojovala vítězství na body a to především svými takedowny, na které Szábová nenašla v zápase obranu.

Lucia Szabová Oktagon MMA

Lucia „The Silent Killer“ Szabová zažila oficiální premiéru v organizaci Oktagon MMA s kompletními pravidly na turnaji s pořadovým číslem 18 21. 11. 2020 v brněnském Bobycentru. Soupeřkou slovenské zápasnice měla být Polka Baczynská, která ovšem na poslední chvíli vypadla pro nemoc. Szabová se tedy postavila proti Anzelice Petkeviciute a svoji premiéru zvladla vítězně, když po několika desítkách vteřin "utáhla" soupeřku na armbar.

Lucia Szábová autonehoda

Vraťme se ještě v rychlosti k účasti Lucie Szabové v Oktagon Výzvě, na který se váže jeden velmi nepříjemný zážitek. Spolu se svými kolegyněmi z Oktagonu Kristýnou Sládekovou a Nikoletou Domorákovou se totiž připletly do tragické dopravní nehody, při které vyhasl i jeden lidský život. Přestože si Lucia Szábova „odnesla“ z tohoto okamžiku natrhlé vazy v rameni, žádnému z děvčat se nestalo nic fatálního a na jejich kariéry to nemělo zásadnější vliv.

Lucia Szabová Instagram, Facebook a další zajímavosti

Lucia Szábová je i přes svoji přísně znějící přezdívku Silent Killer obrovsky sympatickou dívkou, kterou jen tak něco nerozhodí. Sama přiznává, že v soukromém životě je velmi klidná povaha a hádkám či sporům se snaží vyhýbat. Její optimismus vyzařuje i z prezentování se na sociálních sítí, kde jeden úsměv střídá druhý. Na instagramu sleduje tuto drobnou blondýnku přes 10 tisíc fanoušků, což je pro případný vstup do světa UFC velice slušný základ. Její profil, včetně fotek, najdete také na Facebooku.

Lucia Szabová judo

Lucia má za sebou úspěšnou juniorskou kariéru v judu. Právě v tomto sportu získala základy grapplingu a obecně boje na zemi, které se ji ve smíšeném bojovém umění samozřejmě extrémně hodí.

Lucia Szabová sherdog, tapology

Detailní informace o její kariéře je možné dohledat i na svetových webech zabývající se smíšenému bojovému umění Sherdog a také Tapology. Věřme, že její hvězda bude i nadále stoupat a dotáhne to do nejprestižnější světové organizace.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu


1️⃣ Proč má Lucia Szabová přezdívku Silent Killer a co znamená?

Přesto, že pravý důvod výběru této přezdívky, která v překladu znamená "tichý zabiják", není úplně jasný - jisté je, že naprosto přesně vystihuje povahu Lucie Szabové. Mimo MMA usměvavá a velice sympatická dívka, dokáže v kleci rozpoutat hotové peklo. Více o ní najdete v článku.

2️⃣ Jaké jsou její dosavadní největší úspěchy kariéry?

Lucia je slovenskou mistryní v thajském boxu a zároveň je šampionkou Oktagon Výzvy 4. Připsala si také úspěšné vystoupení v Oktagon Undergroundu, kde dokráčela až do superfinále. Další její kariérní milníky si přečtěte v tomto článku.

3️⃣ V jaké váhové kategorii nastupuje?

Její primární váhou je bantamová divize, přičemž její zápasová i mimozápasová váha se stabilně pohybuje kolem 60 kg.

4️⃣ Má Lucia Szabová přítele?

Lucia Szabová se o svoje soukromí příliš nedělí, a tak je složité na tuto otázku s jistotou odpověď. V současnosti je jejím partnerem i tréninkovým parťákem fighter Andrej Šimkulič, se kterým má syna Dragana.

Lucia Szabová je kometa česko-slovenské bojové scény Foto: OKTAGON MMA

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tereza Bledá se jako druhá Češka dostala do UFC

Tereza Bledá - životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Tereza Bledá je vycházející hvězda⭐ české MMA scény a historicky druhá Češka ve slavné UFC.✔️ Mladá bojovnice má stále to nejlepší terpve...

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová – životopis, statistiky a zápasy MMA bojovnice

Lucie Pudilová se jako první česká bojovnice probojovala do slavné UFC.✔️ Po angažmá v organizaci Oktagon se do nejprestižnější organizace...

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ