Real Fight Arena (RFA) - informace, turnaje a zápasníci

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Chance

Bonus 200 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Real Fight Arena je novou MMA organizací, která vstoupila na česko-slovenskou scénu bojových sportů. V jejích řadách najdeme hned několik dobře známých jmen a jejím plánem je vytvořit do budoucna konkurenceschopnou značku.

PŘEDSTAVENÍ A MAJITELÉ
BOJOVNÍCI
TURNAJE

Václav Sivák je historicky prvním šampionem RFA Foto: RFA

Hodnocení MMA organizace Real Fight Arena: 9,1/10

 • Úroveň a kvalita bojovníků: organizace RFA podepsala několik zkušených bojovníků i talentů domácí bojové scény
 • Nabídka sázek: na jednotlivé turnaje jsou pravidelně vypisovány sázkové kurzy

Real Fight Arena - RFA: představení a majitelé organizace

Zkratku RFA je dobré si důkladně zapamatovat. Pravděpodobně ji budete v následujícím období vídat velmi často. Jde o novou organizaci bojových umění, která si klade za cíl vybudovat si u nás silnou pozici. Oficiálně byla představena fanouškům koncem října 2021 na tiskové konferenci v Bratislavě a z jejího tábora zní hlasy o budoucí snaze sesadit z trůnu organizaci Oktagon.

sipka Vyzvedněte si sázkový bonus za online registraci u Tipsportu ZDE

Promotérem a bossem RFA je Boris Marhanský, který dlouhé roky organizuje na Slovensku ikonický hudební festival Hip Hop Žije. S pracně nabytými zkušenostmi nyní rozjíždí MMA organizaci Real Fight Night, která by měla pro česko-slovenské smíšené bojové umění zajistit novou a zdravou konkurenci. Pravou rukou Borise Marhanského je Martin Vodecki, hlavní matchmaker RFA.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

RFA turnaje - program 2023

Tady se podívejte na program nadcházejících galavečerů organizace Real Fight Arena.

2023
EVENT DATUM A MÍSTO
RFA 11: Humburger vs. Avramovič 10.6.2023, Bratislava (SK)
RFA 10: Sivák vs. Tokhtarov 13.5.2023, Havířov (CZ)
RFA 9 EUROGOLD pyramida (80kg) 22.4.2023, Prievidza (SK)
RFA 8 Budapešť: Brichta vs. Vokoun 4.2.2023, Budapešť (HUN)
RFA Ring Tour: Fapšo vs. Merebashvili 28.1.2023, Trnava (SK)
2022
EVENT DATUM A MÍSTO
RFA 7: Sivák vs. Záděra ✔️ 17.12.2022, Praha (CZ)
RFA 6: Ďatelinka vs. Humburger ✔️ 12.11.2022, Prievidza (SK)
RFA 5: Hron vs. Bartek ✔️ 29.10.2022, Brno (CZ)
RFA 4: Minda vs. Možný ✔️ 8. 10. 2022, Košice (SK)
RFA 3: Garba vs. Reljič 3 ✔️ 23. 7. 2022, Ostrava (CZ)
RFA 2: Grand Opening: Ďatelinka vs. Avramovič ✔️ 14. 5. 2022, Bratislava (SK)
RFA 1 Warm Up ✔️ 12. 3. 2022, Bratislava (SK)

Jakým směrem bude snaha RFA v rámci domácího, ale i mezinárodního trhu vyvíjet, se teprve uvidí. Před pár lety zde totiž podobná situace byla, když se nezdravými taktikami snažila získat výsostní postavení organizace XFN, nechvalně známého promotéra Petra Kareše. Finančně neudržitelný projekt tehdy za dramatických okolností zkrachoval.

Díky finančnímu zázemí (údajně až 1 rok dopředu) i poměrně jasné vizi, by to ale neměl být případ nově vzniklé RFA. Že to organizace myslí se svými plány skutečně vážně, naznačuje také představení její značky s velkým předstihem a úvodní promo, které napříč fanouškovským spektrem vyvolalo pozitivní ohlasy. Nutno také dodat, že poměrně velkou chválu zklidil u fanoušků první, menší a zahřívací turnaj RFA Warm Up, jenž se konal v polovině března 2022.

Moderátoři RFA:

 • Jakub Kotek
 • Marcel Osťo Osztas
 • Inna Puhajková

Real Fight Arena zápasníci

Na tomto místě najdete seznam potvrzených MMA zápasníků i bojovníků, kteří budou nastupovat v organizaci RFA. Zároveň je však velice benevolentní a zápasníkům umožňuje střídavé starty i v jiných organizacích, jako například KSW či PFL.

SEZNAM RFA BOJOVNÍKŮ
Leo Brichta Jakub Kadáš
Tomáš Deák Veronika Zajícová
Sebastian Fapšo Michal Zatorský
Jozef Wittner Natália Grmanová
Tomáš Možný Adrián Bartl
Michal Mokrý Thomas Redento
Igor Daniš Eva Šimková
Kamil Cibinski René Matejov
Jan Králik Michal Duba
Bernard Plavec Jacob Mikula
Tadeáš Růžička Alejandro Arcas
Elina Tauber Yevgenij Orlov
Daniel Liaško Matěj Kozubovský
Pavla Kladivová Martin Kalucz
Lu Kai Marián Jakubík
Jakub Benko Josef Štummer
Adam Horváth Tamirlan Dadaev
Jan Fajk Štefan Vojčák
Luboš Lesák Michal Hořejší
David Hošek Roman Mukhamedsin
Petr Kníže Václav Sivák
Kamil Minda Joilton Lutterbach

Na konci roku 2022 RFA dekorovala vůbec prvního svého šampiona. V disciplíně K-1 pod pravidly Real Fight a ve váze do 66 kilogramů se jim stal hvězdný Vašek Sivák. Ten v krásném titulovém utkání porazil na body Patrika Záděru a jako první připnul nádherný zlato-bílý pás organizace Real Fight Arena.

Organizace RFA dopředu oznámila, že každá její akce bude nabízet jak ryzí MMA, tak zároveň i postojové zápasy. Galavečery pak podle všeho bude doprovázet bohatá show pro diváky. Marhanský zároveň prozradil, že minimální plat pro zápasníka RFA bude začínat částce 1500 EUR.

RFA projekt Tvrdá cesta Kubou

Organizace RFA se může pochlubit hodně unikátním konceptem spolupráce. Díky výborným vztahům Borise Marhanského, který plynule mluví kubánsky, funguje vzájemná spolupráce s místními zápasníky a trenéry.

RFA tento projekt zdokumentovala do třídílné série a rozhodně to patří k tomu nejzajímavějšímu co doposud tato organizace vyprodukovala. Kromě diváckého hlediska je celý koncept samozřejmě extrémně přínosný pro samotné bojovníky, kteří už strávili v kolébce boxu během roku 2022 přípravný kemp.

Spolupráce RFA GMC

Organizace Real Fight Arena spojila síly mimo jiné s přední německou organizací German MMA Championship. 6. srpna se v prostorách luxusního King's resortu na Rozvadově proběhla první spolupráce. Jakým směrem se bude tato spolupráce vyvíjet se terpve uvidí, avšak jisté je, že pod GMC budou nastupovat i někteří zápasníci RFA.

Petr Monster Kníže RFA

V červenci 2022 byla oznámena další velmi pikantní posila. Řady RFA rozšířila legenda domácí scény Petr Monster Kníže. Ten do nové organizace přestoupil s jasným cílem - dojít si pro titul velterové váhy. Jeho debut ale oddálilo zranění ruky a utkání s Jozefem Vittnerem bylo zrušeno.

RFA promo kód bojovníka

Organizace RFA zároveň umožní svým zápasníkům vydělat si extra peníze navíc. Každý bojovník totiž disponuje unikátním promo kódem. Fanoušci, kteří využijí k nákupu PPV tento kód podpoří daného fightera a zároveň obdrží slevu 5%.

RFA tisková konference 15. 9. 2022 (Srbsko, Maďarsko, RFA pyramida)

V polovině září 2022 přišla organizace RFA s novými a zásadními informacemi o svém budoucím směřování. Tím zřejmě nejdůležitějším bylo odtajnění expenza do Srbska a Maďarska, kde se během února a května 2023 uskuteční několik turnajů. Poté byl oznámen i další nový projekt. V konceptu RFA pyramida si vítěz odnese tučných 30 tisíc EUR. Na kompletní tiskovku se můžete podívat zde.

RFA tisková konference Praha 2. 2. 2022

Druhá oficiální tisková konference organizace RFA se konala 2. února 2022 v Tančícím domě v Praze a bylo na ní oznámeno několik novinek. Představena byla dvacítka bojovníků, mezi nimi například David Hošek, Štefan Vojčák, nebo Luboš Lesák a další.

Novým generálním partnerem RFA se stala Sázková kancelář Tipsport. Oznámeno bylo navázání spolupráce s mediálními partnery, televizí Markíza a Nova. Právě na těchto kanálech poběží v budoucnu galavečery RFA ze záznamu. Na streamovací službě Voyo bude k vidění také celá řada zajímavých dokumentů okolo dění v Real Fight Arena.

RFA hymna a Nadační fond RFA

Na tiskové konferenci v Praze byla zároveň poodhalena nová hymna Real Fight Arena, kterou vyprodukoval slovenský raper Kali. RFA dala také jasně najevo, že myslí na dobročinné účely. Boris Marhanský ve spolupráci s ředitelkou nadace RFA Taťánou Kubincovou slavnostně představili nový nadační projekt, který bude prostřednictvím finančních prostředků pomáhat v širokém spektru rizikových skupin. Jeho patronem byl zvolen oblíbený český fighter Miroslav Brož.

Boxerský zápas: Marpo vs. Ilja Škondrič

Vůbec největší "bombu" si RFA schovala na samotný závěr druhé tiskové konference. K velkému překvapení byl totiž oficiálně oznámen (a podepsán) tzv. "Money fight" mezi českým raperem Marpem a respektovaným slovenským MMA trenérem Iljou Škondričem. Tento boxerský duel měl proběhnou 17. prosince 2022 v Praze, avšak kvůli zranění Marpa se tento extrémně očekávaný souboj odsunul na jaro 2023.

Rozepře okolo Lea Brichty a údajné přeplácení i obcházení

Dlouho před prvním avizovaným turnajem dala o sobě RFA pořádně vědět. Za jedním z prvních sporů s organizací Oktagon je poměrně nepřehledná situace okolo angažování hvězdného bojovníka Lea Brichty. Člen pražského PriMMAt Gymu byl představen jako jeden z hlavních prospektů RFA, přestože tou dobou měl podle několika zdrojů platný kontrakt v Oktagonu.

Podle jeho manažera, Pavla Touše, je však hlavním úskalím celého příběhu právě představovací tisková konference RFA v Bratislavě, kde měl být oznámen podpis smlouvy, jež se ale podle něho neuskutečnil, respektive mělo jít o podpis smlouvy o smlouvě budoucí. Hledání pravdy je v tomto případě dost složité. Organizace Oktagon nicméně avizovala, že se bude bránit, načež RFA vyslovila Brichtovi podporu.

Tento spor samozřejmě spustil vlnu slovních přestřelek, včetně ožehavého tématu financí. Tak, či tak, už první komunikace mezi oběma stranami naznačila vznikající, velmi konkurenční prostředí mezi Oktagonem a RFA.

V lednu 2022 podepsal RFA Tadeáš Mawar Růžička

Real Fight Arena ulovila do svých řad zvučné jméno postojových disciplín. Tadeáš Růžička kývl na nabídku a nově bude nastupovat právě pod RFA v postoji s malými rukavicemi.

sipka Sledujte náš Instagram ZDE - Přinášíme vám informace z první ruky

RFA - Tisková konference v prosinci 2021: Miroslav Brož

RFA už dopředu avizovala, že se fanoušci mohou těšit na velké věci. Další oficiální tisková konference proběhla v prosinci, kde byla představena další nová tvář organizace. A jednalo se skutečně o pořádný úlovek. Do Real Fight Areny totiž přestoupil oblíbený bojovník Miroslav Brož. Brož tak končí v Oktagonu a nově už bude nastupovat pouze v RFA. Český Inkvizitor bude mít ovšem i nadále umožněno střídavě startovat v zahraničních organizacích.

První turnaj RFA v Bratislavě už v březnu! RFA warm up

Organizace RFA zároveň oznámila termín prvního galavečeru a rovnou spustila prodej prvních lístků. Historicky první turnaj RFA proběhl v menší hale v Bratislavě, a to v sobotu 12. března 2022. Nadcházející eventy se už budou konat v NTC Aréně, kde se standardně hrají mimo jiné tenisové zápasy.

Původně měl být prvním turnajem až bratislavský galavečer 14. května 2022 s podtitulem Grand Opening. Nakonec se však již 12. března uskutečnil warm up s amatérskými, i profesionálními zápasy, včetně zajímavých postojových duelů.

Marhanský zároveň naznačil, že se chce do budoucna rozkročit s organizací také do zahraničí. V plánu je údajně Budapešť v roce 2023 i další místa v Rakousku a exotických destinacích.

První turnaje organizace RFA budou samozřejmě velmi důležité, neboť naznačí další směřování a konkurenceschopnost. Organizace uspořádala během roku 2022 následující turnaje.

 • Bratislava, 12. 3. 2022 WARM UP
 • Bratislava, 14. 5. 2022 GRAND OPENING
 • Ostrava, 23. 7. 2022
 • Košice, 8. 10. 2022
 • Brno, 29. 10. 2022
 • Prievidza, 12. 11. 2022
 • Praha (titulové duely), 17. 12. 2022

Snahou RFA je být progresivní a přinášet fanouškům ještě více zábavy

RFA pod vedením Borise Marhanského cílí na co největší část fanoušků v Česku a na Slovensku a vyhlásila útok na pozici tuzemské jedničky mezi organizacemi. K tomu ji má dopomoci i nový koncept zábavy na galavečerech po vzoru hokejové NHL, či basketbalové NBA. Diváci budou "vtáhnuti" přímo do děje, budou moci hlasovat o bonusu večera atp. Všechny chystané koncepty ale Marhanský samozřejmě neodhalil.

Kde a jak sledovat zápasy RFA živě? PPV, live stream Tipsport TV

V tuto chvíli je jasné, že RFA spojila síly se společností Tipsport. Jedna z největších domácích sázkových kanceláří tak rozšiřuje svoji spolupráci, která úspěšně funguje také s organizací Oktagon MMA.

Live streamy RFA turnajů poběží na Tipsport TV i na oficiálním pay-per-view organizace.

Váhové divize a šampioni RFA

Na tomto místě najdete všechny váhové kategorie a jejich šampiony.

Šampioni RFA - Muži
Divize Jméno Šampionem od:
Real Fight 66 kg (K-1) Václav Sivák
17. prosince 2022

Real Fight Arena MMA vs. Oktagon MMA

Je trh dostatečně velký pro dva velké hráče, respektive organizace? Tato otázka rezonuje v kuloárech bojových sportů nejčastěji. Odpověď samozřejmě nabídne až následující období, respektive roky. Jisté je, že před RFA stojí obrovské penzum práce i velká výzva.

Real Fight Arena Instagram, Facebook a web

RFA hned již před samotným spuštěním svého fungování spustila aktivitu na sociálních sítích. Na Instagramu posbírala během relativně krátké chvíle několik desítek tisíc sledujících, což značí zvědavost také z řad fanoušků. Naopak oficiální webové stránky byly uvedeny do chodu o něco později. Nyní tam ale veškeré důležité informace rovněž najdete.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣Kdo jsou majitelé Real Fight Arena (RFA)?

Za nově vzniklou česko-slovenskou organizací RFA stojí několik investorů a především Boris Marhanský, který má bohaté zkušenosti s pořádáním velkých kulturních akcí na Slovensku. Podrobnosti o celé organizaci si přečtěte uvnitř tohoto článku

2️⃣Kde půjde sledovat turnaje RFA živě online?

Detailnější informace o sledování jednotlivých turnajů vám přinášíme v článku. Dozvíte se, v jakých městech a termínech se budou během roku 2023 galavečery organizace Real Fight Arena pořádat.

3️⃣Kdy vznikla MMA organizace Real Fight Arena?

Myšlenka vzniku nové MMA organizace se rodila poměrně dlouho. Oficiálně byla fanouškům představena v říjnu 2021. První turnaj proběhl v Bratislavě 14. května 2022. Informace ze zákulisí organizace RFA najdete uvnitř článku ZDE

Nová MMA organizace Real Fight Arena spatřila světlo světa Foto: Facebook/realfight.arena

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

MMA se těší velké oblibě

Pravidla MMA (mixed martial arts) - techniky a bodování

Podívejte se na zásadní informace o pravidlech a technikách stále populárnějšího sportu❤️, kterým je MMA. V článku najdete i pohled do...

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ