3 trumfy v rukávu Jana Blachowicze: čím může překvapit?

Legendární polská síla Jan Blachowicz bude už v sobotu obhajovat titul šampiona polotěžké váhy UFC. Jak může vyzrát na dosud neporaženého Israela Adesanyu a proč mu sedí pozice obrovského outsidera?

UFC, Jan Blachowicz, polský bojovník - Zdroj Dokshin Vlad, Shutterstock.com Foto: Dokshin Vlad/Shutterstock.com

UFC 259: Jan Blachowicz vs. Israel Adesanya

Odlišné styly, stejný cíl. Úřadujícího šampiona polotěžké divize Jana Blachowicze vyzve už v neděli 7.3. kolem 4:00 ráno (našeho času) obávaný Israel Adesanya. Ten plánuje kromě titulu ve střední váze přehodit přes rameno další pás a vstoupit tak do historie. V tomto článku jsme rozebrali styl a hlavní zbraně polského fightera na cestě k úspěchu. Klikni ZDE a sleduj galavečer UFC 259 živě a zdarma!

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Titulový zápas Jan Blachowicz vs. Israel Adesanya je extrémně očekávanou událostí letošního jara a celá karta galavečeru s pořadovým číslem 259 je velkým aspirantem na turnaj roku. Pro oba bojovníky bude tento duel něčím specifický a nový. Blachowicz bude poprvé obhajovat pás polotěžké divize, zatímco Adesanya zažije premiéru v této hmotnostní kategorii, kam se přesunul jako šampion střední váhy.

Jan Blachowicz (27–8) vs. Israel Adesanya (19–0)

Srdce bojovníka, síla tanku

Jan Blachowicz je z pohledu sázkových kurzů velkým outsiderem, což je pozice na kterou je z minulosti zvyklý a nebude mu činit větší potíže. Samotný zápas bude srovnání naprosto různorodých zápasnických stylů. Hlavní důvody předzápasových prognóz ve prospěch Adesanyi můžeme hledat v jeho rychlosti a fantastickém postoji, kde patří „Stylebender“ mezi TOP zápasníky historie UFC.

Zde jsou hlavní zbraně Jana Blachowicze v souboji s Adesanyou:

  • Grappling (klinče na pletivu)

Pakliže se zápas přesune na zem, bude to nesporná výhoda pro obhájce titulu. Blachowicz dokázal ve svých předchozích zápasech také skvěle pracovat na pletivu a tím unavovat své soupeře. Stejně tak dokáže zachytávat kopy a přecházet do rychlých protiútoků. Israel Adesanya je ovšem fantastický právě v pohybu po celém Oktagonu a tuto strategii rozhodně nebude chtít připustit.

  • Zkracování vzdálenosti

Tento faktor bude v zápase naprosto klíčový. Janek se bude potřebovat dostat na tělo svého soupeře a využívat svých kilogramů ve zmíněných klinčích. O tom, že si Adesanya v kontrole vzdálenosti ohromně věří ale svědčí jeho neustálé ruce dole.

  • Síla, hmotnost

Polský bojovník bude v zápase s jistotou těžší, což má své výhody, ale i nevýhody. Vše souvisí s předchozími body, pakliže si Adesanya dokáže držet od soupeře bezpečnou vzdálenost bude určitě dominovat v rychlosti pohybů a bude hrozit svými knockout údery. Naopak pokud se zápas natáhne do více kol a bude se zápasit v klinčích a na zemi, vzrostou tím šance Blachowicze na vítězství. Zmínit musíme i nátlakový styl boje, který Blachowicz předvedl v souboji s Dominickem Reyesem.


Z tohoto je zřejmé, že Janek může vytáhnout z klobouku vítězné kombinace a Adesanyu porazit. Oba borci budou sázet na svoje hlavní přednosti, čí strategie nakonec bude slavit úspěch se dozvíme už brzy!

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Bojové sporty, UFC 253, Mixed Martial Arts (MMA) - ČTK, AP, L.E. Baskow

UFC 259: Blachowicz vs. Adesanya datum a informace

Galavečer UFC 259 🧨 s fantastickou kartou proběhne už 6. 3. 2021.⏳ Vše, co potřebuješ vědět k tomuto nadupanému turnaji ⭐ najdeš v článku.

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ