Nejlepší hokejové rvačky a bitky v české extralize a NHL

Kromě hezkých gólů zvedají hokejové diváky ze sedadel pravidelně také hokejové bitky. Připomeňte si s námi ty nejpamátnější z nich!

ilustracni-foto.jpg Foto: Pixabay

Hokejové rvačky

Lední hokej je dost možná jediným sportem, ve kterém jsou do jisté míry tolerovány rvačky a nemají pro jejich aktéry nijak fatální následky. A i když jich v poslední době spíše ubývá, tak nenajdeme příliš mnoho zápasů, kde by se to před bránou alespoň trošku nepošťuchovalo. Ale taková bitka mezi Kassianem a Tkachukem, kterou jsme mohli sledovat v posledním souboji Calgary a Edmontonu, je již spíše výjimkou.

Bitky v NHL

V USA jsou hokejové rvačky dlouholetou tradicí a setkáme se s nim v nejnižších amatérských soutěžích až po slavnou NHL. Hokejové rvačky v NHL mají i svá oficiální pravidla, pro boje se shozenými rukavicemi - v originále „fisticuffs“, mají tedy stejný název jako velmi oblíbený výherní automat. Tyto pravidla stanovují především výši trestu za rvačku. Samotní bitkaři pak dodržují neoficiální pravidla, jako například, že ležící soupeř se již nebije. Bývaly doby, kdy každý tým NHL měl ve svém středu specialisty na rvačky. Ty chránili především týmové hvězdy. Tito hráči se pak často pravil pouze mezi sebou a v zápasech NHL diváci pak pouze čekali, kdy se bitkaři do sebe pustí. Dalo by se tak říct, že bitky v NHL byl sport ve sportě.

Dnes tomu ale již tak dávno není. Bitkaři měli častokrát po konci kariéry zdravotní problémy. Ukazovalo se, že bitkaři často utrpěli otřes mozku, aniž by o tom někdo věděl. Pod tíhou tlaku odborné veřejnosti a hokejových hvězd, v NHL začalo bitek ubývat, ale stále je jich více než v jakékoliv jiné evropské hokejové soutěži.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Nejlepší česká hokejová bitka

Pokud se zaměříme pouze na české hokejové bitky, tak tu rekordní předvedli hráči nesmiřitelných rivalů ze Zlína a Sparty v roce 2010. V tomto utkání bylo v součtu uděleno neskutečných 439 trestných minut. Pokud se tento zápis budou snažit některé týmy překonat, tak se máme opravdu na co těšit. Za některé údery by se totiž nemusel stydět ani Conor McGregor. Na záznam bitek z tohoto utkání se můžete podívat zde

Brutální hokejové bitky

Opravdu brutálních hokejových bitek se událo více než dost, ale pokud bychom měli vybrat tu „největší v dějinách hokeje“, tak se dostaneme do Československa, do roku 1987, kdy se v Piešťanech střetli juniorské týmy Kanady a Sovětského svazu. Oba dva týmy byly následně z MS vyloučeni a Kanaďani, tak přišlo o šanci bojovat o zlaté medaile. Bitky se zúčastnili i budoucí hvězdy NHL jako Fleury, Shanahan na straně jedné a Fjodorov nebo Mogilny na druhé straně. Bitka byla také velice kuriózně ukončena, když pořadatelé prostě v hale zhasli světla. Hráči se sice ještě chvíli prali i po tmě, ale nakonec po 20 minutách bitka skončila.

Pokud máte chuť se podívat na některou z hokejových bitek, tak samozřejmě největší množství jich naleznete zdarma ke shlédnutí na Youtube.com. Nevýhodou ovšem je, že zvláště starší bitky není možné shlédnout ve vysokém rozlišení a budete se tak muset spokojit s menší kvalitou obrazu. Což je třeba oproti záznamům zápasů z UFC velký rozdíl.

Bitky videa

Na závěr se můžete podívat na některé další slavné bitky. Každý český fanoušek si jistě vybaví tu z Mistrovství světa v hokeji v roce 1997, kdy Kanaďani neunesli porážku od českého týmu a hromadně se pustili do Vladimíra Vůjtka, který byl nejlepším střelcem turnaje a Kanadě dal hattrick. Paradoxně oba týmy byly za tuto bitko potrestáni stejnými tresty. Video zde:

Něco podobného pak zopakovali i na MS v roce 2004, kdy se pro změnu zaměřili na Jaromíra Jágra:

Památná je také bitka v NHL z března roku 2004, kdy se do sebe opakovaně pouštěli hráči Ottawy Senators a Philadelphie Flyers. Tato bitka si také vysloužila označení „The Brawl“ a možná to byla právě ona, ze které si vzali inspiraci tvůrci dnes velmi oblíbené hry Brawl Stars.

A pokud vás zajímají ty nejpikantnější bitkařské souboje, pak se jistě podívejte na nejlepší bitky brankářů v NHL:

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ