Zlé zprávy: Jiří Procházka se vážně zranil. Mimo může být i rok

Ve středu večer obletěla svět smutná zpráva. Šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka utrpěl vážné zranění, které ho na dlouhou vyřadí ze hry. Aktuální informace postupně doplňujeme v článku.

Jiří Procházka se vážně zranil Foto: Profimedia

Jiří Procházka zranění a uvolněný titul UFC

Nekompromisní svět MMA si zase jednou vybral tvrdou daň. Český bojovník Jiří Procházka utrpěl na tréninku wrestlingu vážné zranění pravého ramene. Vzhledem k předpokládané dlouhé absenci se neprodleně rozhodl uvolnit titulový pás, o který budou na turnaji UFC 282 v Las Vegas nově bojovat Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev. Teixeira souboj o titul za této situace odmítl.

sipka AKTUALIZOVÁNO:

  • Podle nejčerstvějších zpráv má jít o poranění pravého ramene, které si Procházka přivodil během tréninku. Brzy budeme vědět více a o všem vás informovat.
  • Informaci již oficiálně potvrdila organizace UFC. Blachowicz s Ankalaevem budou 10. 12. bojovat o právoplatný titul polotěžké váhy. Procházka dostane titulový zápas ihned, jakmile to bude možné.
  • Podle prezidenta UFC Dany White jde o nejvážnější zranění ramene v celé historii UFC.
  • Trenér Martin Karaivanov uvedl, že si Procházka přivodil zranění během tréninku, kdy dopadl nešťastně na zem a vykloubil si rameno. Zároveň si však přetrhal v místě vazy a v ramenu má nyní obrovskou díru, píše sport.cz. Případná operace je prozatím v řešení, podle trenérského štábu se však zdá, že je nevyhnutelná. Tým okolo BJP zůstává v Las Vegas do turnaje UFC 282, poté se přesune do Česka, kde se bude Procházkovo zranění dále řešit.
  • Karaivanov předběžně odhadl Jiřího návrat na září 2023. To vše za předpokladu, že bude muset podstoupit operaci a následnou dobou rekonvalescence 4 měsíce.

Vyjádření Jiřího Procházky

Ke smutné události se vyjádřil už i sám Jiří Procházka. Český samuraj se slzami v očích skrze sociální síť Instagram potvrdil zranění ramene a pogratuloval Blachowiczovi s Anklaevem k titulovému zápasu.

„Děkuji všem za zprávy a podporu. Takový je život. Až se vrátím, vezmu si to, co mi patří. Stále se cítím jako šampion“, vzkázal BJP

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Český šampion polotěžké váhy UFC Jiří Procházka

Jiří BJP Procházka MMA zápasy, UFC, statistiky a životopis

Jiří BJP Procházka je prvním českým šampionem nejlepší světové organizace UFC ⭐. Podívejte se na jeho unikátní cestu bojovníka, pro kterého...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ