MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Forbet

Bonus 100 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kompletní informace o největší česko-slovenské MMA organizaci Oktagon najdete spolu s aktuálním programem akcí v tomto článku. Mějte přehled o všem důležitém, ať už vám nic neunikne.

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda Foto: OKTAGON MMA

Co je to Oktagon?

Oktagon MMA je mezinárodní sportovní organizace pořádající turnaje ve smíšeném bojovém umění (MMA). Její koncept je založený na hledání a vytváření silných životních příběhů z řad bojovníků. Vedení Oktagonu v čele se zakladateli Pavolem Nerudou a Ondřejem Novotným se často označuje za "příběhovou organizaci".

Úspěch Oktagonu spočívá v následném přenesení těchto příběhů směrem k fanouškovi pomocí perfektně zpracovaných dokumentů a nejrůznějších video materiálů mapující profesionální kariéru i osobní život daného zápasníka.

Součástí dlouhodobé vize Oktagonu je přinášet zábavu pro celou rodinu a zároveň neustále rozšiřovat pole působnosti na zahraničních trzích. V současné době se Oktagon těší obrovské fanouškovské základně nejen u nás, ale i v Evropě. Galavečery sledují fanoušci ve více než 64 zemích světa.

sipka Klikněte ZDE a sledujte turnaje organizace Oktagon s bonusem zdarma

Oktagon MMA historie i současnost

Oktagon je aktuálně největší česko-slovenskou organizací, která se zaměřuje na zápasy MMA a okrajově i postojářské disciplíny. Vůbec první galavečer Oktagon 1 se konal 10. prosince 2016 v pražské hale Královka. Za 6 let existence se z Oktagonu podařilo vybudovat silnou a respektovanou evropskou organizaci, která je v domácích podmínkách momentálně bezkonkurenční a může se dokonce měřit se světovou elitou.

V minulých letech si Oktagon vysloužil obrovské uznání také za to, že navzdory pandemii koronaviru udržel svoje turnaje v chodu. Každý další galavečer přitahuje obrovský zájem a nabízí parádní podívanou! Kromě toho Oktagon expanduje i na zahraniční trhy a oslovuje čím dál více fanoušků po celém světě. Buďte toho součástí i vy!

MMA - sleduj průběh zápasu zde

MMA Oktagon dnes: jasné vize i ambiciózní plány

Celá organizace Oktagon se krok za krokem posouvá dopředu, což se odráží i na celkové popularitě smíšeného bojového umění v Česku i na Slovensku. Mezi klíčové a zároveň srdcové projekty patří letní turnaj pod otevřeným nebem na Štvanici i zdokonalování audiovizuální podoby turnajů.

Doprovodné grafické a video materiály k jednotlivým turnajům má Oktagon skutečně na špičkové úrovni. Aktuálně se Oktagon soustředí především na expanzi na zahraniční trhy.

PROMOTÉŘI A MAJITELÉ OKTAGON MMA
Ondřej Novotný Pavol Neruda

Oktagon MMA 2023 eventy: Kde a kdy bude další Oktagon turnaj? (Oktagon program)

Vedení Oktagonu se pro rok 2023 netají velkými plány a navýšení celkového počtu turnajů. Naplánované turnaje Oktagonu na rok 2023 jsou následující:

OKTAGON: PŘEHLED EVENTŮ 2023 / OKTAGON ZÁPASY 2023
30.12.2023 Oktagon 51: Praha, Česko
9.12.2023 Oktagon 50: Ostrava, Česko
18.11.2023 Oktagon 49: Kolín nad Rýnem
4.11.2023 Oktagon 48: Quickenden vs. Smith Manchester, Anglie
7.10.2023 Oktagon 47: Langer vs. Vémola Bratislava, Slovensko
17.9.2023 Oktagon 46: Dalisda vs. Austin Frankfurt, Německo
29.7.2023 Oktagon 45: Keita vs. Sanikidze Štvanice, Praha
28.7.2023 Oktagon 45 Speciál: Magard vs. Lima Štvanice, Praha
17.6.2023 Oktagon 44: Langer vs. Poppeck Oberhausen, Německo
20.5.2023 Oktagon 43: Kincl vs. Vémola Praha, Česko
29.4.2023 Oktagon 42: Keita vs. Tichota Bratislava, Slovensko
15.4.2023 Oktagon 41: Magard vs. Lopez Liberec, Česko
4.3.2023 Oktagon 40: Tipsport Gamechanger Ostrava, Česko
11.2.2023 Oktagon 39: Jungwirth vs. Neves de Oliveira Mnichov, Německo

Kdo vymyslel Oktagon a kde je Oktagon sídlo?

Organizaci Oktagon MMA založili slovenský byznysmen Pavol Neruda a český sportovní komentátor a moderátor Ondřej Novotný. Sídlo organizace Oktagon nelze specifikovat pouze na jedno konkrétní místo.

Součástí práce nejužšího vedení Oktagonu je častá práce v terénu, ať už jde o strategické schůzky s partnery, majitely hal, nebo dalšími lidmi například z mediálního prostředí. Kanceláře Oktagonu najdeme jak v Praze, tak Bratislavě, nebo v Šamoríně.

Oktagon MMA bojovníci, eventy, projekty, akce

Mezi bojovníky Oktagonu se řadí česko-slovenská MMA špička i zahraniční zápasníci. Největší hvězdou je bezesporu Karlos "Terminátor" Vémola, který zpopularizoval MMA u nás jako nikdy jiný. V roce 2019 ovšem padl s bývalým šampionem organizace Bellator, slovenskou jedničkou Attilou Véghem. Na konci roku 2023 proběhne jejich ostře sledovaná odveta.

Vémola se během roku 2021 potýkal s vážnými zdravotními problémy. V červnu 2022 se však do zápasového MMA kolotoče vrátil a v srpnu 2022 vybojoval na Štvanici titul polotěžké váhy. V květnu si v rámci velkolépého boxerského galavečeru Oktagon Underground v poradil s rapperem Marpem. Na konci roku 2022 se ale Terminátorovo zdraví opět ozvalo a Vémola musel zrušit odvetu s Patrikem Kinclem o titul střední váhy.

Právě Patrik Kincl v únoru 2022 vybojoval titul ve váze do 84 kilogramů proti Pirátu Krištofičovi. V září téhož roku svůj pás úspěšně obhájil, když v Brně smetl Francouze Alexe Lohorého. Několik let odkládaná odveta Vémoly s Kinclem se uskutečnila před zraky vyprodané O2 Arény 20. května 2023 a Kincl obhájil pás díky vítězství na body.

Součástí Oktagonu je i legendární Ivan Buchinger, který jako první bojovník dokázal v roce 2021 vybojovat dva titulové pásy (lehká, pérová divize). Později ovšem o oba tituly přišel a  momentálně se pozvolna vrací po vážných problémech s ramenem.

Zapomínat nesmíme ani na nejdéle vládnoucího krále velterové divize, Růžového pantera Davida Kozmu, který poprvé na půdě Oktagonu zakusil porážku ve své rodné Ostravě v prosinci 2022. Jeho přemožitelem se stal Brazilec Kaik Brito, který se tak stal novým šampionem velterové váhy. Tento souboj nabídl jeden z nejšílenějších zápasů v historii Oktagonu.

Nejlepší česká zápasnice Lucie Pudilová se po šesti zápasech v Oktagonu v květnu 2022 opět upsala UFC. První šampionkou organizace Oktagon se na turnaji Oktagon 30 na konci roku 2021 stala mladá hvězda Tereza Bledá. I ona v říjnu 2022 zaslouženě podepsala kontrakt s nejlepší světovou organizací.

Mezi aktuálně nejkvalitnější zahraniční bojovníky Oktagonu se řadí šampion lehké váhy Losene Keita, který právě Buchingerovi sebral titulový pás. Jména jako Apollo Silva, Bojan Veličkovič, či Alex Lohoré mají ve světě rovněž pořádný zvuk. Právě titulová bitva Kozma vs. Apollo byla vyhlášen zcela po zásluze jako nejlepší zápas za rok 2021.

S každým galavečerem Oktagon roste a míří na nejvyšší příčky světových MMA organizací. Po spuštění oktagon.tv navázala organizace spolupráci s několika domácími organizacemi, díky čemuž si fanoušek může na jednom místě vychutnat bohatou nabídku bojových sportů. Jedním z aktuálně nejdůležitějších kroků je nabídnout turnaje živě i zahraničním fanouškům v dalších zemích Evropy, což se počátkem roku 2023 podařilo navázáním spolupráce se světovou vysílací platformou DAZN.

sipka Čtěte také: TOP bojovníci Oktagonu podle světového žebříčku

Pyramida o miliony: Tipsport Game Changer

V prosinci 2022 oznámila organizace Oktagon MMA projekt, jaký na domácí scéně dosud nebyl. Ve spolupráci s hlavním partnerem, sázkovou kanceláří Tipsport, se oznámila pyramida velterových vah Tipsport Game Changer. Ten nejlepší z 16 účastníků se odnese v přepočtu okolo 7 milionů korun, celková dotace projektu je astronomických 25 milionů korun.

Vsaď si na MMA - aktuální kurzy ZDE

Ostře sledovaná honba za miliony odstartovala čtvrtfinálovými zápasy 4. března na turnaji Oktagon 40 v Ostravě. K vidění jsou nejlepší domácí i evropští bojovníci ve váze do 77 kilogramů. Z pohledu organizace jde o jeden z nejdůležitějších kroků v celé své historii. Štědře dotovaná pyramida je zárukou vysoké kvality, ale i nového přílivu fanoušků z celé Evropy.

Martin Fenin Oktagon MMA (Poslední gól Martina Fenina)

Oktagon se pro rok 2023 rozhodl navázat spolupráci s bývalým českým fotbalistou Martinem Feninem. Někdejší hvězda Eintrachtu Frankfurt by se na konci roku měla postavit do profesionálního MMA zápasu. Soupeřem mu bude průšvihář podobného ranku Kevin Pannewitz.

Fenin je dobře znám pro svoje alkoholové eskapády, které mu v minulosti nejen zničily kariéru fotbalisty, ale jsou často důvodem jeho problémů do dnes. Pro Oktagon jde o velmi riskantní krok, avšak potenciál je zde obrovský. Fenin je totiž v Německu stále považován za velkou celebritu, a tak si organizace slibuje od tohoto projektu propojení fanouškovských táborů napříč MMA a fotbalu. Více o této spolupráci se dočtete také zde.

Stage to the Cage - Oktagon míří do Anglie

Mluvilo se o tom dlouho, až předposlední den roku 2022 Ondřej Novotný vše oficiálně oznámil na turnaji Oktagon 38 v O2 Aréně. Dalším zahraničním trhem, kde se Oktagon pokusí prorazit, bude Anglie.

Vstup na nové území se uskuteční na podzim 2023 skrze projekt s názvem Stage to the Cage. Jednou z jeho hlavních tváří je populární liverpoolský komik Paul Smith, který se rozhodl pro velkou životní výzvu v podobě profesionálního MMA zápasu, na který se bude připravovat 10 měsíců. Veškerý výtěžek z tohoto projektu věnuje na dobročinné účely.

Oktagon Výzva Německo

Prvním opravdu velkým zahraničním projektem organizace Oktagon byla další řada úspěšné reality show Oktagon Challenge (Výzva), která se v roce 2022 odehrála v Německu. Trenéry byli na jedné straně Christian Eckerlin a Stephan Pütz a na druhé straně bratři Martin a David Zawadovi. Celá show, kterou mohli domácí fanoušci sledovat pomocí Oktagon live streamu, odstartovala 16. dubna 2022 a jejím šampionem se stal Selim Topuz, který ve finále porazil Hasana Shaabana.

Zábavná talkshow Rear Naked Talk

V roce 2023 dal Oktagon vzniknout novému formátu zábavné talkshow pod vedením Olivera Sáluse s názvem Rear Naked Talk. Úkolem je pomocí různých parodií a historek maximálně pobavit fanoušky. Pořad je vysílán na nepravidelné bázi na YouTube kanálu Oktagon MMA. Na první díl se můžete podívat ve videu níže.

Projekty Oktagonu: Live Talk s Betty, Bez rukavic s Oliverem Sálusem i Backstage s Kundosaki, Rear Naked Talk

Organizace Oktagon neustále pracuje na své propagaci a i díky inspiraci z UFC odvádí na poli marketingu vynikající práci. Mezi nejnovější projekty organizace patří Talk show pořady moderátorů Olivera a Betty. V nich si mladé tváře Oktagonu zvou a následně zpovídají bojovníky a bojovnice, což je další ze způsobů, jak mohou fanoušci nahlédnout ještě více pod pokličku nejen bojového umění, ale i samotných zápasníků.

Během jednotlivých turnajů zpovídá zápasníky i hosty moderátorka bývalá zápasnice Kateřina Klinderová, známá pod přezdívkou Kundosaki. I její kontroverzní povaha a způsob vyjadřování na sociálních sítích přitahuje stále nové a nové fanoušky.

Právě ona se stala tváří nového pořadu Backstage s Kundosaki, který dává nahlédnout do dění "za oponou", tedy v zákulisí, či například šatnách bojovníků. Díky tomu Oktagon přináší velmi unikátní materiály, které fanoušci doslova hltají.

Kladné body přináší také interakce s fanoušky, kteří se prostřednictvím dotazů na sociálních sítí mohou ptát na konkrétní dotazy. Důležitou součástí celé skládačky je také pravidelný podcast MMA letem světem promotéra Ondřeje Novotného. Právě zde často informuje o novinkách i klíčových krocích organizace Oktagon.

Jedním z hlavních bodů povídání je tak samozřejmě dění okolo jeho organizace, s čímž mu pomáhá pravidelný a mezi fanoušky velmi oblíbený host, Miloš "Meloun" Petrášek. Ten se po dlouhé zápasové pauze vrátil v roce 2021 vítězně do zápasového kolotoče na pražské Štvanici.

Miloš Meloun Petrášek se v roce 2021 po delší pauze objevil v ostrém zápase Foto: OKTAGON MMA

Oktagon žebříček a statistiky: Oktagon ranking

Oktagon má aktuálně šampiony ve většině divizí. Kompletní Oktagon žebříčky, kde najdete aktuální pozice bojovníků ve všech divizích se často mění a najdete je přímo na oficiálních stránkách organizace. Statistiky bojovníků v organizaci Oktagon jsou tam rovněž k dispozici.

OKTAGON - ŠAMPIONI DIVIZÍ - MUŽI
Flyweight
Bantamweight Jonas Magard
Featherweight Maté Sanikidze
Interim Featherweight Losene Keita
Lightweight Losene Keita
Welterweight Kaik Brito
Middleweight
Patrik Kincl
Light heavyweight Karlos Vémola
Interim Light heavyweight Pavol Langer
Heavyweight
OKTAGON - ŠAMPIONI DIVIZÍ - ŽENY
Strawweight
Flyweight
Bantamweight

V každém z nás je bojovník

Kromě silného sportovního a kulturního vlivu rozvíjí Oktagon svoje působení i na poli filantropie a pomoci potřebným. V rámci projektu V každém z nás je bojovník pomáhá přiblížit příběhy lidí s často velmi krutými osudy. Vzhledem ke svému významu a velikosti dokáže Oktagon oslovovat velké počty dárců, což rozhodně zaslouží velké uznání.

Oktagon Hype, Bol som prvý, Kdo přežije

Organizace Oktagon rozhodně nezůstává na místě a vymýšlí jeden projekt za druhým. V zajímavé show Kdo přežije můžeme nahlédnout pod pokličku příprav na vzájemný MMA zápas ryzích amatérů a účastníků show Survivor, Nathana s Adamem.

V online talkshow Oktagon Hype si zve a zpovídá své hosty moderátor Bryan Lacey. Fanoušci se tak mohou dozvědět spoustu zajímavých informací a detailů ze života bojovníků, na které jinak během turnaje není prostor.

Dokumentární série Bol som prvý se popisuje zrození hvězdy Gábora Borárose, včetně jeho slavného vítězství v první sérii Oktagon Výzvy. Několikadílná série je plná emotivních momentů, ke kterým se první opravdová MMA hvězda u nás, vrací.

Oktagon projekty: Oktagon Projekt X, Oktagon Projekt Y, Oktagon majk, Válka Youtuberů

Oktagon je velice oblíbený i pro svoje Projekty X a Y. Jedná se vlastně o reality show, které se většinou účastní začínající bojovníci. V Projektu X2 jsme například mohli vidět herce Jakuba Štáfka, který se proslavil svou rolí v seriálu Ulice, a podnikatele Petera Benka.

Ženský Projekt Y vyvrcholil finálovým soubojem na Oktagonu Prime 3. Oktagon Majk je pak talk show, kterou uvádí sám majitel Ondřej Novotný, který si do tohoto pořadu zve bojovníky Oktagonu.

Jednou z velmi očekávaných, a nakonec bohužel i zrušených akcí, byla Válka Youtuberů. V ní měli změřit síly známí internetoví baviči Čech Vláďa vs. Slovák Explo. Tento projekt se však nakonec neuskutečnění pro odstoupení Expla následkem pandemie koronaviru.

Oktagon Underground: stand-up projekt

V době koronavirové pandemie bylo pořádání klasických galavečerů takřka nemožné. Organizace Oktagon tak přišla s novým projektem Oktagon Underground, který se vysílal kompletně online a zápasníci změřili síly v netradičních pyramidách. Pravidla nedovolovala boj na zemi a obecně se museli zápasníci popasovat s hodně netypickými podmínkami.

Jméno si zde díky celkovému vítězství ženské pyramidy udělala Tereza Bledá, nebo Tadeáš "Mawar" Růžička. Díky tomuto projektu měli bojovníci během pandemie, kde zápasit a zároveň šlo v tomto období o jedinou sportovní akci u nás.

V únoru 2021 se celý projekt dočkal svého pokračování. Turnaj s názvem Oktagon Underground Last Man Standing postavil proti sobě ty nejlepší bojovníky postojářských disciplín. Na galavečeru se tak představil například legendární Tomáš Hron, či největší tuzemská hvězda postoje Vašek Sivák. Ten se ale v prvním utkání zranil a do dalšího průběhu pyramidy nezasáhl. Pro celkové vítězství si po finálovém souboji s Michaelem Krčmářem došel Slovák Milan Páleš.

Milan Paleš a trofej pro vítěze, Zdroj OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Oktagon live PPV (Oktagon TV)

V případě, že chcete sledovat kompletní fight card v HD kvalitě z galavečerů Oktagon, můžete si zakoupit přístup na livestream. PPV je zkratka pro pay-per-view a po uhrazení poplatku se ti zobrazí online stream na platformě oktagon.tv. Cena je necelých 11 EUR, v den turnaje je to pak 14 EUR. Výhodou je i možnost zpětného přehrání až týden.

Oktagon vstupenky

Vstupenky na všechny galavečery je vždy možné zakoupit v online předprodeji na serveru Ticketportal. Podle lokality je pak nutné zvolit si českou, nebo slovenskou verzi. V roce 2019 stály nejdražší vstupenky na souboj Végh - Vémola necelých 35 tisíc korun. Tyto částky se ale dalších turnajů samozřejmě netýkají. V květnu 2021 na turnaji Oktagon 24 se po dlouhé době, zapříčiněné pandemií koronaviru, vrátili diváci alespoň částečně přímo do hledišť. Od března 2022 již žádná kapacitní omezení nejsou.

Oktagon výzva (Vítězové)

Oktagon výzva je byl prvním a nejdůležitějším projektem, ve kterém spolu soupeří mladé naděje česko-slovenského MMA. Později se tento úspěšný formát přenesl i do zahraničí.

Čtyři slovenské bojovnice, které trénoval Attila Végh a čtyři české bojovnice, které vedl Karlos Vémola se v minulosti v rámci Oktagon Výzva 4 utkaly o titul ženské šampionky organizace Oktagon. Ve finále se proti sobě měli postavit Sandra Mašková a Lucia Szabová. Mašková ovšem už ukončila sportovní kariéru.

Z Lucie "The Silent Killer" Szabové se naopak stává obrovská hvězda ženského MMA u nás. Obecně je pak MMA něžného pohlaví stále více a více na vzestupu. Dalšími vítězi Oktagon Výzvy jsou například Gábor Borároš, Pirát Krištofič a Karol Ryšavý.

V roce 2022 se uskutečnila německá verze show Oktagon Výzva, která byla pilotním projektem Organizace Oktagon v rámci vstupu na německý trh. Zajímavou show se začínajícími německými bojovníky mohli sledovat fanoušci online i z Česka a Slovenska.

ŠAMPIONI REALITY SHOW OKTAGON VÝZVA
Oktagon Výzva #6 Německo Selim Topuz
Oktagon Výzva #5 Roman Paulus
Oktagon Výzva #4 Lucia Szabová
Oktagon Výzva #3 Karol Ryšavý
Oktagon Výzva #2 Samuel Krištofič
Oktagon Výzva #1 Gábor Boráros

Neruda Cup Oktagon MMA

Projekt Neruda Cup, pojmenovaný po jednom ze zakladatelů organizace, je zajímavý způsob, jak se firmy mohou stát součástí přípravy vybraného bojovníka a marketingově se zviditelnit během turnajů. Jde o bodovací systém, podobný tomu, který lze připodobnit Poháru konstruktérů ve Formuli 1. Firmy na každém eventu sbírají body, prostřednictvím výkonů svých vybraných fighterů podle následujícího klíče.

KO 5 bodů
TKO / Submise 4 body
Výhra na body 3 body
Remíza 2 body
Prohra 1 bod

Z této spolupráce profitují všechny zúčastněné strany a firma s nejvyšším počtem nasbíraných bodů získá kromě nádherného skleněného poháru i následující finanční odměny.

1. místo 10 tisíc EURO + reklama v hodnotě 500 000 KČ
2. místo Reklama v hodnotě 350 000 KČ
3. místo Reklama v hodnotě 250 000 KČ

Tím to ale zdaleka nekončí, veškeré podrobnosti a výhody účasti v Nerudově poháru najdete na webu Oktagonu tady. V sezóně 2021 se celkovým vítězem stala firma Deep CBD.

Oktagon Na Dohled mapuje závěrečnou přípravu před zápasem

Několikadílný seriál Oktagon Na Dohled dává fanouškům unikátní možnost sledovat bojovníky v samém závěru přípravy na duel. Tedy v době, kdy se zvyšuje hladina adrenalinu, a zároveň přibývají vrásky kvůli shazování do váhy. Tyto několikaminutová videa pomáhají utvořit kompletní příběh daného sportovce, což tvoří jednu z ingrediencí úspěchu organizace Oktagon.

Oktagon merch a sběratelské kartičky Oktagon MMA (Oktagon shop)

Oktagon je poměrně kreativní firmou také na poli merchandisingu, tedy oblečení a nejrůznějších doplňků pro fanoušky. Tento segment má na starosti Pavol Neruda, který svůj cit pro detail a zkušenosti v oblasti designu propisuje právě do značky oblečení Oktagon MMA. Absolutní prioritou v tomto směru je kvalita, což se odráží na výsledné ceně, která je za exkluzivní kousky poněkud vyšší.

Na konci roku 2022 spustil Oktagon prodej druhé série sběratelských Oktagon kartiček, po kterých byla dlouhé měsíce obrovská poptávka. Tento produkt se Oktagonu ve spolupráci s firmou SportZoo extrémně vydařil. Delší čas na vymýšlení konceptu i realizaci se v tomto případě určitě vyplatil a kartičky se mezi fanoušky těší velké oblibě i pozitivním recenzím. Vše, o druhé sérii Oktagon karet, se dočtete zde.

Oktagon NFT

Na jaře 2022 vydala organizace Oktagon ve spolupráci se společností Rull první NFT (non-fungible token). V rámci virtuálního prostředí tak můžete vlastnit token, který vypovídá o unikátním vlastnictví prakticky čehokoliv, co je spojené s organizací Oktagon (obrázek, video atd).

NFT Oktagonu lze zprostředkovat pomocí aplikace, avšak navzdory celosvětovému boomu je toto odvětví, alespoň co se týče ČR, teprve na začátku. Více o tomto projektu, včetně nejčastější otázky a odpovědi najdete na oficiálním webu Oktagonu tady.

Karlos Vemola, Attila Végh, Jakub Štáfek

Karlos Vémola se jako první český bojovník dostal do americké UFC, ze které po zranění a sérii porážek vypadl. Zpátky se chtěl dostat díky výhře nad Attilou Véghem na galavečeru Oktagon 15. Vémola ovšem už v prvním kole prohrál na KO a Attila Végh se stal vítězem Souboje století. Jakub Štáfek si na stejném galavečeru připsal svou vítěznou premiéru proti byznysmenovi Benkovi. Český herec ale v bojových sportech dále nepokračuje.

Makhmud Muradov, Viktor Pešta, Gábor Borároš Octagon

Makhmud Muradov přestoupil do Oktagonu z konkurenční XFN. V Oktagonu se ovšem moc dlouho neohřál, protože po několika zvládnutých zápasech přišla nabídka na zápasení v nejprestižnější MMA organizaci světa UFC.

Dalšími podobně úspěšnými borci, kteří prošli organizací Oktagon a momentálně sklízí slávu v zahraničí jsou historicky první Slovák v UFC Lajoš Klein, či Vojto Barborík, jenž střídavě působí v polské KSW.

Viktor Pešta utrpěl zlomeninu čelisti v zápase na Oktagonu 15 proti Michalu Martínkovi, následně v prosinci roku 2020 zvítězil nad brazilským UFC veteránem Ildemarem Alcantarou a vyzval Attilu Végha. K zápasu ale nedošlo.

Pešta si následně, i díky kontroverznímu ukončení zápasu doktorem, poradil s vynikajícím Němcem Stephanem Pützem a připnul titulový pás polotěžké divize. Na konci ledna 2021 ale vyšlo najevo, že Viktor Pešta míří za novou výzvou do PFL. Polotěžká divize tak aktuálně nemá šampiona.

Populární slovenský ranař Gábor Borároš bude po třech prohrách v řadě bojovat o setrvání v organizaci. Zároveň přesedlal na klasický box, ve kterém se touží dostat zpět na vítěznou vlnu.

Michal Martínek už dříve opustil prostředí největší česko-slovenské organizace a v současnosti působí v uznávané ruské organizaci ACA.

Michal Martínek je aktuálně šampionem organizace Oktagon Foto: ČTK/Krumphanzl Michal

Oktagon magazín

Oktagon magazín byl televizní pořad, který pravidelně vysílala sportovní televize O2 Sport, která na svých kanálech kromě MMA zprostředkovává například i zápasy Ligy mistrů, nebo závody MS v rally. Zápasníci tam dávali nahlédnout do svého soukromí i pozadí příprav. Spolupráce organizace Oktagon a O2 TV byla ale ukončena.

Co znamená Oktagon?

Název organizace Oktagon vychází z pojmenování osmiúhelníkového tvaru klece, ve které se zápasníci utkávají. Paradoxní je, že výhradní práva na tento tvar klece vlastní americká UFC, a proto se organizace Oktagon MMA rozhodla předejít problémům a v roce 2021 změnit tvar své klece na kulatou.

Oktagon turnaje 2020, 2021, 2022 (Oktagon výsledky)

Zde se můžete podívat na proběhlé turnaje z let 2020, 2021 a 2022.

OKTAGON: PŘEHLED EVENTŮ 2022 / OKTAGON ZÁPASY 2022
30.12.2022 Oktagon 38: Macek vs. Lopez Praha, Česko
3.12.2022 Oktagon 37: Kozma vs. Brito Ostrava, Česko
15.10.2022 Oktagon 36: Eckerlin vs. De Oliveira 2 Frankfurt, Německo
17.9.2022 Oktagon 35: Kincl vs. Lohoré Brno, Česko
23.7.2022 Oktagon 34 Štvanice: Vémola vs. Ilič Praha, Česko
4.6.2022 Oktagon 33 Frankfurt: Buchinger vs. Keita Frankfurt, Německo
21.5.2022 Oktagon Underground: Vémola vs. Marpo Praha, Česko
9.4.2022 OKTAGON 32: Kozma vs. Monster Ostrava, Česko
26.03.2022 OKTAGON Prime 5 Šamorín, Slovensko
26.02.2022 OKTAGON 31: Pirát vs. Kincl Praha, Česko
OKTAGON: PŘEHLED EVENTŮ 2021 / OKTAGON ZÁPASY 2021
Datum Galavečer Místo
30.12.2021 Oktagon 30 Praha, Česko
4.12.2021 Oktagon 29 Ostrava, Česko
6.11.2021 Oktagon Prime 4 Pardubice, Česko
25.9.2021 Oktagon 28 Praha, Česko
11.9.2021 Oktagon 27 Bratislava, Slovensko
24.7.2021 Oktagon 26 Praha, Česko
19.6.2021 Oktagon 25 Brno, Česko
29.5.2021 Oktagon 24 Brno, Česko
1.5.2021 Oktagon 23 Brno, Česko
27.3.2021 Oktagon 22 Brno, Česko
27.2.2021 Oktagon UNDG: Last Man Standing Brno, Česko
30.1.2021 Oktagon 21 Brno, Česko
OKTAGON: PŘEHLED EVENTŮ 2020 / OKTAGON ZÁPASY 2020
Datum Galavečer Místo
30.12.2020 Oktagon 20 Brno, Česko
05.12.2020 Oktagon 19 Brno, Česko
21.11.2020 Oktagon 18 Brno, Česko
17.10.2020 Oktagon 17 Brno, Česko
26.09.2020 Oktagon 16 Brno, Česko
04.07.2020 Oktagon Underground Finále Brno, Česko
20.06.20220 Oktagon Underground #6 Bratislava, Slovensko
13.06.2020 Oktagon Underground #5 Praha, Česko
06.06.2020 Oktagon Underground #4 Bratislava, Slovensko
30.5.2020 Oktagon Underground #3 Praha, Česko
23.05.2020 Oktagon Underground #2 Praha, Česko
16.05.2020 Oktagon Underground #1 Praha, Česko
15.02.2020 Oktagon Prime 3 Šamorín, Slovensko

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

FAQ - často kladené otázky o MMA organizaci Oktagon

*️⃣ Jak dlouho a kde pořádá Oktagon svoje turnaje?

Organizace Oktagon byla založena v roce 2016, kdy se zároveň uskutečnil i první turnaj. Turnaje jsou běžně pořádány v Praze, Ostravě, či Bratislavě. Kvůli pandemii koronaviru našel Oktagon útočiště v pevnosti Brno, konkrétně v Zonner BobyHall. Více o historii Oktagonu se dočtete uvnitř článku

*️⃣ Kde najdu program Oktagon zápasy 2023?

Kompletní program všech oznámených turnajů najdete uvnitř článku. Najdete zde také podrobné info o chystaných projektech i žebříček šampionů jednotlivých váhových divizí.

*️⃣ Kolik stojí vstupenky a online livestream Oktagon MMA?

Pro sledování turnajů organizace Oktagon existuje několik možností. Informace o cenách vstupenek, či PPV přenosu najdete ZDE

*️⃣ Kdo je největší hvězdou organizace Oktagon?

Těžko vybrat jedno jediné jméno. Nejpopulárnějšími zápasníky jsou určitě Karlos Vémola, David Kozma, Ivan Buchinger, Gábor Boráros a Attila Végh. Tím ale seznam známých jmen rozhodně nekončí. Kdo z hvězd MMA v Oktagonu zápasí se dočtete tady

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

Projekt nové multifunkční ARENY BRNO.

Oktagon podnikl důležitý strategický krok. O co jde?

Město Brno se v následujícím období dočká nové multifunkční haly. Oktagon hodlá být součástí celého procesu a už nyní obě strany navázaly...

UFC bojovnice Mackenzie Dern na váze

Váhové kategorie v MMA (Mixed martial arts) - ženy a muži

Bojovníci v MMA se rozdělují do několika váhových divizí.⭐ Podívejte se na kompletní seznam mužských i ženských váhových kategorií a další...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ