Ohlédnutí: Vybíráme TOP 5 momentů z pevnosti Brno

Opona spadla, světla zhasla. Brněnské Zoner BOBYHALL se loučí s nejlepším česko-slovenským MMA. Oktagon totiž vrací své turnaje na stadiony a do velkých hal. Konečně. Tady je ohlédnutí za TOP 5 momenty, které se během nuceného experimentu v pevnosti Brno udály. A že to byla jízda!

Karlos Vémola porazil Milana Ďatelinku, ale z titulu se radovat nemohl Foto: KARLOS VÉMOLA

Organizace Oktagon po více než roce opouští pevnost Brno. „Krize nás zocelila“ shodují se promotéři

Nejtěžší a dost možná nejzásadnější kapitola v existenci MMA organizace Oktagon nabídla o víkendu v Brně svoji závěrečnou zápletku. Turnaj Oktagon 25 by měl být na dlouhou dobu posledním, který se v největším moravském městě uskutečnil. Vzhledem ke stále se lepšící situaci okolo koronaviru v Česku i na Slovensku, se celý cirkus stěhuje tam, kam patří. Do velkokapacitních arén!

Byl to vynucený, avšak klíčový tah. Po čas koronavirové krize se organizace Oktagon usadila v Zoner BobyHall v Brně, kde bylo možné zajistit organizování turnajů navzdory složitým, místy až absurdním, podmínkám. Samotný Oktagon ani v nejtěžších chvílích nepřerušil svoji činnost a díky skvělé improvizaci dodal fanouškům v temných dobách tolik potřebnou zábavu a bojovníkům obživu. Za to sklidil velký respekt a získal mnoho nových fanoušků. Zaslouženě!

Během více než stovky zápasů na 11 turnajích se toho událo opravdu hodně. Tady jsou ty nejzásadnější momenty z našeho pohledu:

Kde je vůle, tam je cesta

Jak už jsme naznačili v úvodu - organizace Oktagon byla jednou z mála organizací napříč všemi sporty v Evropě, která se vypořádala s koronavirovou krizí a nepřerušila pořádání turnajů. Na počátku stál projekt Oktagon Underground, který s upravenými pravidly nabídl superfinále poprvé už v Brně. Covidová bublina se následně několikrát opakovala i v rámci číslovaných turnajů a v únoru se konal i Underground Last Man Standing. Skvělou práci promotérů i celého týmu Oktagonu během dlouhého období stavíme v žebříčku nejvýše.

Milan Paleš a trofej Foto: OKTAGON MMA

Lehká, střední a těžká váha poznala nové šampiony

Mluvilo se o tom dlouho, až 30. 1. 2021 se to ale stalo realitou. Jeden z nejlepších slovenských zápasníků všech dob, Ivan Buchinger, dostal šanci zabojovat o titul organizace Oktagon. Proti Ronymu Paradeiserovi z toho byl rychlý proces a další opasek do sbírky.

Ten přidal na začátku prosince i Karlos Terminátor Vémola, byť o něj v následujícím zápase přišel kvůli nesplněnému váhovému limitu.

O další titul pro Slovensko se postaral na turnaji Oktagon 25 těžkotonážník Martin Buday, který potvrdil roli favorita a ukončil polského king konga Kamila Mindu.

Čtyřlístek výher pro bezkonkurenčního Karlose Vémolu

Karlos se po nejtěžší porážce své kariéry v zápase století vrátil na vítěznou vlnu, a to ve velkém stylu. V říjnu si poradil s norským vikingem Thomasem Robertsenem a začátkem prosince nedal „čuchnout“ ve vyostřeném a obrovsky sledovaném zápase Vašku Mikuláškovi. Ještě ten samý měsíc pak připnul titulový pás střední váhy po parádní 5kolové bitvě s Alexem Lohoré.

Smolný zápas přišel 27. 3. 2021. Karlos totiž nenavážil o cca 600 gramů a vzhledem k tomu, že šlo o titulový duel s Milanem Ďatelinkou, přišel o svůj pás ještě před samotným zápasem. V něm pak nedal talentovanému Slovákovi žádnou šanci a uškrtil ho v prvním kole.

Karlos Vémola uškrtil Ďatelinku už v prvním kole Foto: OKTAGON MMA

Růžový panter proti všem

Dost možná nejlepší zápas v celé historii Oktagonu se uskutečnil 27. 5. 2021. Na turnaji s hrstkou přítomných diváků se o titul velterové divize utkali šampion David Kozma a jeho vyzyvatel Apollo Silva. Zápas nabídl krvavou válku, kdy se vývoj přeléval z jedné strany na druhou. Vítězství a pozici šampiona nakonec uhájil na body David Kozma, který tím z pozice kurzového outsidera zavřel ústa všem pochybovačům.

Kozma porazil Apolla v nervy drásajícím zápase Foto: OKTAGON MMA

Příchod zahraniční kvality i legendy Monstera

Během uplynulého roku se v organizaci Oktagon objevilo několik nových a pořádně zvučných zahraničních akvizic. Těmi vůbec nejpovedenějšími příchody jsou Alex Lohoré, Bojan Veličkovič a Christian Jungwirth. Posledně jmenovaný například svedl fantastickou „řežbu“ s Miroslavem Brožem. Zásadním momentem pro českou scénu je také příchod veterána Petra Monstera Knížete, který si na úvod poradil s Italem Fusim a brousí si zuby na titul.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný

Kdo je Ondřej Novotný a co všechno dělá?

Ondřej Novotný je promotér, spolumajitel a komentátor MMA organizace Oktagon. ✔️ Výčet toho nejzajímavějšího z jeho života jsme shrnuli v...

UFC bojovnice Mackenzie Dern na váze

Váhové kategorie v MMA (Mixed martial arts) - ženy a muži

Bojovníci v MMA se rozdělují do několika váhových divizí.⭐ Podívejte se na kompletní seznam mužských i ženských váhových kategorií a další...

Spolumajitel Oktagon MMA Pavol Neruda

Pavol Neruda – kariéra, projekty a životní příběh spolumajitele Oktagon MMA

Navenek nenápadný a klidný, jinak ale inspirující a inteligentní☀️ Věčně pozitivní Pavol Neruda je lídr se smyslem pro detail.✔️ Promotér a...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ