Australský fantom Volkanovski opět ukázal svou výjimečnost, Rodriguez v roli učně

Nejlepší MMA zápasník v historii pérové divize opět nenechal nikoho na pochybách. Alexander Volkanovski na UFC 290 v Las Vegas zaknihoval další obhajobu svého pásu. Tady jsou podrobnosti.

Alexander Volkanovski nedal Rodriguezovi šanci Foto: Profimedia

UFC 290: Volkanovski porazil Rodrigueze a dál vládne pérové váze

Naprosto dominantní výkon. Tak by se dal ve zkratce popsat průběh hlavního zápasu turnaje UFC 290 mezi Alexanderem Volkanovskim a Yairem Rodriguezem. Mexický dočasný šampion neměl svůj den a od začátku byl ve všech ohledech pozadu.

Alexander Volkanovski po opatrném začátku prvního kola ukázal v čem spočívá jeho síla. Po dvou minutách prvního kola dotáhl úspěšný takedown a následně začal svého soupeře zcela rozebírat.

Vysoká škola kontroly na zemi v kombinaci s drtivým ground and pound dělaly Rodriguezovi obrovské problémy a určovaly ráz utkání. Mexický toreador postupem času viditelně odcházel i psychicky, což byla další voda na mlýn pro nažhaveného Volkanovskiho, kterého v tlaku nezastavil ani drobný cut nad levým obočím.

Ve třetím kole se Yair Rodriguez nadechl k náporu, jeho snahu ale zásadně přibrzdil pravý hák, který dopadl přímo na jeho bradu a extrémně s ním otřásl. Volkanovski následně spustil na pletivu salvu úderů, kterou zakončil vysokým takedownem a následně pokračoval v ground and pound na zemi.

To už byla jen otázka času, kdy rozhodčímu Herbu Deanovi dojde trpělivost s pasivní obranou Rodrigueze. Poté, co se "El Pantera" zabalil na zemi do dvojáku, dal tím prakticky najevo, že tento duel balí.

Alexander Volkanovski zvítězil ve 3. kole na TKO a dál čeká na protivníka, který by ho dokázal ve váze do 66 kilogramů výrazněji ohrozit. V pozápasovém rozhovoru australský bijec připustil, že možným scénářem pro nadcházející období je odveta s Islamem Makhachevem v lehké váze. Ještě pravděpodobnější scénář se ale jeví to, že se Volkanovski utká s neporaženým španělským prospektem, Iliou Topuriou. Oba spolu po zápase prohodili pár slov.

Brazílie oslavuje nového šampiona, Pantoja v těsném zápase porazil Morena

V prvním titulovém zápase večera se držitel titulu měnil. Novým králem muší divize je brazilský bojovník Alexandre Pantoja, který v nádherném utkání předčil Brandona Morena na split decision.

Moreno se dostal do velkých problémů už v prvním kole, kdy ho Pantoja dokázal posadit na zadek tvrdým knockdownem. Úřadující šampion se ale z tohoto momentu v dalších kolech oklepal a srdnatě se rval až do poslední vteřiny.

Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel ve druhé polovině pátého kola, kdy Pantoja dokázal doručit takedown a následně se na dlouhé desítky vteřin zavěsil na záda Morena. Ten pokusy o škrcení sice odvrátil, porážce na body už ale zabránit nedokázal.

Titulovou bitvu s Adesanyou si vybojoval Dricus Du Plessis

Střední váha se může těšit na "souboj o Afriku". Jihoafričan Dricus Du Plessis po skvělém výkonu ukončil Roberta Whittakera ve 2. kole TKO a touto výhrou si vydobyl zápas o titul s Israelem Adesanyou. Oba si po zápase střihli staredown, během kterého bylo jasně patrné, že tihle dva se rozhodně nemusí.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

Šampion těžké váhy Jon Jones

Hasič z Ohia se pokusí znovu dobýt UFC. Do cesty se mu postaví fenomenální Jon Jones

V pátek přislo z úst šéfa UFC Dany White velmi očekávané oznámení. Těžká váha se na podzim otřese v základech. Hlavními aktéry budou dvě...

MMA se těší velké oblibě

Pravidla MMA (mixed martial arts) - techniky a bodování

Podívejte se na zásadní informace o pravidlech a technikách stále populárnějšího sportu❤️, kterým je MMA. V článku najdete i pohled do...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ