Lajoš Klein další výhru tentokrát nepřidal, smutnit ale nemusí

Slovenský zápasník Lajoš Klein tentokrát v Londýně vítěznou sérii neprodloužil, po dobrém výkonu bere z UFC 286 málo vídanou remízu. Jaký byl průběh utkání?

Lajoš Klein další výhru v UFC nepřidal Foto: Profimedia

Výkon Ľudovíta Kleina stačil v Londýně na remízu

Málokdy je remíza v MMA hodnocena samotnými bojovníky pozitivně, tentokrát ji ale Lajoš Klein nejspíš bere. Duel s domácím Jaiem Herbertem přišel hned jako druhý v pořadí na extrémně nabité kartě UFC 286 v Londýně.

Lajoš Klein vstupoval do svého šestého UFC zápasu v roli favorita. Hned od úvodních vteřin bylo znát, že se potkali dva typově velmi podobní bojovníci. Jeden kop střídal druhý a velmi kvalitní a rychlý postoj byl k vidění z obou stran.

Zhruba v polovině kola se povedlo Kleinovi dostat Herberta na zem, bohužel mu však tato pozice způsobila o pár vteřin později více škody, než užitku. Majitel černého pásu v BJJ Jai Herbert výborně pracoval ze spodní pozice a v jeden moment způsobil kopem na hlavu tzv. upkickem Lajošovi tržnou ránu nad levým okem. Slovenský borec následně správně usoudil, že tudy cesta nepovede a zápas se vrátil zpět do postoje.

Druhé kolo bylo ještě vyrovnanější, než to úvodní. Klein však i nadále držel střed klece a všechny nebezpečné údery a kopy soupeře včas viděl. To samé ale platilo i z druhé strany. Vyrovnané to bylo i v pasování se na pletivu i v prostoru, byť měl mít podle předzápasových prognóz ve wrestlingu navrch právě Klein. To se však nepotvrdilo.

Třetí kolo výrazně ovlivnily dvě naprosto identické situace. Jai Herbert dvakrát v krátkém sledu v klinči zasáhl kolenem Kleina do rozkroku, za což mu správně byl rozhodčím stržen bod. I přes tyto nepříjemné momenty zařadil Klein vyšší rychlostní stupeň a zatlačil Herberta ještě více do defenzivy.

V nejméně vhodný okamžik ale dokázal Jai Herbert doručit takedown a zdálo se, že si tím zajistil vítězství. Klein se ale i přes svízelnou situaci nevzdal a minutu a půl před koncem zápasu dokázal naopak on dostat soupeře pod sebe. Poslední vteřiny vyrovnaného zápasu patřily zase Herbertovi, přesto si po závěrečném gongu nemohl být jistý výhrou ani jeden z bojovníků.

Díky tomu, že se dva rozhodčí ze tří shodli na remíze, skončilo toto utkání remízou majority draw. Výsledek, který se v MMA vidí čím dál méně, přijali oba zápasníci celkem v pohodě.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Fortuna

FORTUNA - získej bonus až 6 000 Kč + 300 Kč

Vyber si z široké nabídky sázkových příležitostí. Zaregistruj se online a získej 300 Kč zdarma za ověření účtu a bonus až 6 000 Kč ke vkladu.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Fortuny

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Mate Kertesz poráží Christiana Jungwirtha na split decision, OKTAGON MMA

Jak se boduje v MMA? Varianty a kritéria bodového rozhodnutí

V tomto článku rozebíráme, jakým způsobem se boduje MMA zápas ☝. Jaké jsou varianty bodového rozhodnutí 🖊️ a co se v průběhu boje považuje...

Jiří Procházka v zápase o titul UFC živě na Fortuna TV

Jak sledovat UFC live streamy zdarma živě? Na Fortuna TV

Sledujte v roce 2023 ✅ všechny turnaje UFC v livestreamech zdarma. ❤️ Podívejte se na snadný návod a fanděte u MMA zápasů v přímém...

Paddy Pimblett patří mezi největší hvězdy současné UFC

Organizace UFC - zápasníci, eventy a statistiky

UFC je nejlepší MMA organizace na světě. ✨ Podívejte se na kompletní informace, které naleznete podrobně rozepsané v článku.

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ