Pavol Neruda – kariéra, projekty a životní příběh spolumajitele Oktagon MMA

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Chance

Bonus 200 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Navenek nenápadný a klidný, jinak ale inspirující a inteligentní. Věčně pozitivní Pavol Neruda je lídr se smyslem pro detail. Toto je příběh promotéra a spolumajitele organizace Oktagon MMA, bývalého fotografa či vyhazovače, který se svým projektem míří pořádně vysoko.

Životopis a informace
Jak se zrodil Oktagon – Těžké začátky
Zajímavosti a role v organizaci a minulost

Spolumajitel Oktagon MMA Pavol Neruda Foto: OKTAGON MMA

Pavol Neruda životopis (výška, věk, pravé jméno)

Přečtěte si příběh muže, který pomohl změnit česko-slovenskou MMA scénu a nastartovat raketový progres dříve opovrhovaného sportu. Hnacím motorem přitom byla touha ukázat lidem krásu a lidskost tohoto velmi tvrdého sportovního odvětví.

📌Jméno Pavol Neruda
📌Původní jméno Pavol Šipkovský
📌Věk 39
📌Výška 183 cm
📌Vzdělání Vysokoškolské
📌Bývalé profese Vyhazovač, plavčík, fotograf, manažer PR agentury,  obchodník na burze, byznysmen
📌Současné zaměstnání Spolumajitel a promotér MMA organizace Oktagon
📌 Další projekty spolumajitel sítě Barbershopů Chikos, Oktagon Gymu, Neruda Production, uměleckého ateliéru s názvem Artelier Bratislava, podcast Nerudacast (nejrůznější témata)

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Sny a vize, aneb jak to celé začalo - Kdy vznikl Oktagon?

Pavol Neruda vyrůstal na předměstí Petržalky, kousek od centra Bratislavy a od mládí se dostával do kontaktu s lidmi z nejrůznějších sfér. Většinu jeho přátel a známých tvořili pochybní lidé s pohnutou minulostí, jejichž povahové rysy ale přitahovaly Nerudovu pozornost a do jisté míry ho také inspirovaly.

Už od mládí měl díky trénování boxu a dalším aktivitám blízko nejen k bojovým sportům, ale i nejrůznějším kontroverzním skupinám, přestože násilí se celý život snaží vyhýbat. Názor, že svět se netočí jen kolem pouličních gangů a práce vyhazovače, kterou mimochodem zastával 7 let, mu výrazným způsobem změnilo cestování a poznávání nových kultur.

sipka Klikněte ZDE a vsaďte si na bojové sporty s bonusem zdarma

Svět MMA začal Neruda více poznávat v roce 2010, na tuto myšlenku a jiný způsob přemýšlení nad v té době okrajovým sportem ho přivedla další uznávaná osoba na česko-slovenské MMA scéně Ilja Škondrič. Právě on pozval Nerudu na první MMA akce a právě tehdy se začal Paľův zájem o tento sport prohlubovat.

Na začátku měl Neruda myšlenku natočit krátké video o dvou bojovnících, které měl za úkol odvést z jednoho menšího galavečeru. Později si však uvědomil, že právě tento úhel pohledu a sice osobitý přístup k samotným zápasníkům, by mohl fanoušky zajímat a tak si vysnil televizní show, kde by představoval konkrétní příběhy zápasníků v kleci i mimo ní.

MMA - sleduj průběh zápasu zde

A tak začal obcházet několik televizních stanic na Slovensku. Těm se námět sice líbil, na poskytnutí vysílacího času to ale nestačilo. Nerudovy bylo ale jasné, že k tomu, aby jeho myšlenka mohla spatřit světlo světa potřebuje svůj nápad dostat do televize, a tak kontaktoval přes svého známého Ondřeje Novotného, který se už v té době kolem bojových sportů dlouho pohyboval díky komentování nejrůznějších galavečerů bojových sportů. Jejich první společný námět a koncept se jmenoval Výzva MMA.

Záhy poté se oba borci domluvili, že rozjedou společný projekt s názvem Oktagon a díky kontaktům Novotného se tuto vizi podařilo dostat před televizní diváky, kde jejich reality show Oktagon Výzva začala sklízet úspěchy v Česku i na Slovensku.

Pavol Neruda oktagon: zrod MMA organizace a následné dilema

Organizace Oktagon MMA byla oficiálně založena v roce 2016, v té době už oba spolumajitelé tušili, že je to cesta správným směrem, a byť měli v začátcích každý své zaměstnání a další rozjednané projekty, Oktagonu věřili. Všechno ovšem stálo obrovské peníze a tak bylo zapotřebí neustále hledat sponzory, nutná byla i hypotéka, kterou si Palo Neruda na sebe vzal, aby pomohl finančně nakopnout jeho životní projekt.

V roce 2017 dostal Pavol Neruda oficiální nabídku na odkup slibně se rozvíjející organizace, tehdejší částka zněla téměř 60 milionů korun. Neruda s Novotným měli po chvíli jasno. Neprodali a pokračovali v budování dále.

Přes překážky ke hvězdám

Cestu Oktagonu a vůbec celé MMA scéně zkomplikovalo založení konkurenční organizace XFN, která si kladla za cíl přetahovat bojovníky na svoji stranu i za cenu až nezdravě vysokých finančních odměn.

Těžké období zažíval Oktagon zejména v první polovině roku 2018, kdy vlivem nejrůznějších faktorů začaly docházet peníze i motivace. Přestože byli v tomto období Neruda společně s Novotným kousek od prodeje organizace konkurenci, neučinili tak a společně se svým týmem dokázali zvrátit situaci a vývoj trhu zpět na svoji stranu.

Ondřej Novotný a Pavol Neruda Foto: OKTAGON MMA

Organizace XFN naopak časem vlivem přemrštěného financování a obřím dluhům prakticky zanikla. Oktagon si z toho kromě velkého ponaučení odnesl i prozření, jak je tento byznys křehký, což pocítili zejména v situaci, když se k nim začali bojovníci pod tíhou peněz otáčet zády. Od té doby roste fanouškovská základna celého Oktagonu a Nerudovi s Novotným do velké míry pomohl i celosvětový boom, který MMA jako sport zažívá.

Pavol Neruda vs. Pablo Neruda (Pavol Neruda minulost)

Jméno Pavol Neruda, není původním jménem, které má promotér organizace Oktagon v rodném listě. Jeho původní příjmení je Šipkovský. Vzhledem ke složitosti tohoto příjmení a názoru, že jde o nezapamatovatelné jméno v uměleckém světě si ho bývalý fotograf změnil a k příjmení Neruda naopak chová velké sympatie. A to nejen k příjmení, ale i samotné inspirující postavě Pabla Nerudy – nositele Nobelovy cenu za literaturu, básníka a politika. Podle svých slov se totiž často právě jako Neruda cítí.

Neruda Palo zajímavosti

Pavol Neruda má rád umění, design a s tím spojený minimalismus. A také výběrovou kávu, za kterou rád cestuje do nejrůznějších koutů světa. Jeho minulost je až překvapivě pestrá. Kromě zmíněné práce diskotékového vyhazovače si vyzkoušel například práci plavčíka v černošské čtvrti USA, či založil politickou stranu, ze které později kvůli názorovým neshodám vystoupil.

Podobně jako známý MMA trenér André Reinders se i Neruda v minulosti často dostával do ostrých sporů kvůli svým politickým názorům, které budily vášně napříč celou společností. Právě ona hra na hraně ho ale v kombinaci s vlastní ctižádostivostí přivedla do světa smíšených bojových umění, kde nabité informace a znalosti lidské psychiky dokonale zúročuje.

Pavol Neruda, OKTAGON MMA Foto: OKTAGON MMA

Po konci životní etapy, coby fotograf přesedlal Neruda na další životní dráhu a úspěšně obchodoval na burze, čímž si vydělával na živobytí. Zakládá si na vizuální podobě všeho, co Oktagon uvede mezi své fanoušky. On je ten, který řeší reklamu, vymýšlí nové projekty a stará se o chod firmy jako celku. Ondřej Novotný se naopak stará o složení zápasové karty a je více ponořený do konkrétních příběhů a životních situací všech zápasníků a zápasnic.

Novotný je mimo to tváří organizace i navenek, díky moderování galavečerů, na což má jednoznačně obrovský talent. Na všem se ale ve finále musí oba shodnout a tato alchymie a kontrast dvou odlišných povah funguje skvěle a baví čím dál více lidí. Kromě toho figuruje Neruda jako dohled při staredownech mezi bojovníky ať už na oficiálním vážení, nebo přímo v kleci.

Podle Nerudy je za vším jejich náročnost a vysoké pracovní tempo celého týmu, které je pro úspěch nezbytné. Se svým společníky vlastní Neruda i síť Barbershopů, kam si můžete přijít pro nový učes, či umělecký ateliér, kde si naopak můžete namalovat obraz a pochutnat si na moderní gastronomii.

Kromě toho po čas covidové karantény vymyslel i svůj nový podcast a dal mu název Nerudacast, kde se se svými hosty věnuje širokému spektru témat, v nichž hledá inspiraci a motivaci pro svoje projekty a vize.

sipka Nemáte ještě účet u Tipsportu? Klikněte ZDE a berte fantastický bonus zdarma ještě dnes!

Pavol Neruda v debatě s Karlosem Vémolou Foto: OKTAGON MMA

Pavol Neruda svatba

V květnu 2021 vstoupil spolumajitel Oktagonu Paľo Neruda do svazku manželského. Jeho ženou se stala půvabná Ukrajinka Zhenya Ponomarenko. Svatba se nesla v rodinném kruhu a přišla poměrně nečekaně, po relativně krátké známosti.

Pavol Neruda Instagram

Oficiální účet Paľa Nerudy na sociální síti Instagram je názornou ukázkou toho, kam tento sport směřuje a jakým způsobem je zapotřebí pracovat s marketingem a fanoušky. Jeho počet sledujících překročil 60 tisíc.

Kromě fotek a videí okolo příprav galavečerů a projektů Oktagonu Paľo Neruda dává nahlédnout do svého soukromí a v rámci spoluprací představuje nejrůznější produkty a značky. Společně se svými přáteli rád zajde upustit páru do casina a je také vášnivý pilot a námořník. O to vše se dělí se svými fanoušky, kterých stále přibývá, čemuž se vzhledem k Nerudově pozitivní povaze nelze vůbec divit.

Z Člověka, kterého ještě nedávno prakticky nikdo neznal, se tak i vlivem sociálních sítí stává čím dál více respektovaná osoba a to nejen na poli sportu a byznysu, ale i ve společnosti obecně.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Zdroj informací: bezfrazi.cz


1️⃣Kdo je Pavol Neruda a co dělá?

Pavol Neruda je promotér, zakladatel a spolumajitel organizace Oktagon MMA, kde se stará hlavně o vizuální stránku, chod firmy a vymýšlí nové projekty.

2️⃣S kým nejvíce a nejčastěji spolupracuje?

Hlavním partnerem Pavola Nerudy je druhý majitel Oktagonu Ondřej Novotný, se kterým v roce 2016 tuto organizaci založil. Kromě pracovního vztahu jsou oba velkými kamarády.

3️⃣Jaké jsou další projekty Paľa Nerudy?

Pavol Neruda se zajímá o široké spektrum témat, na základě kterých vymyslel svůj podcast - Nerudacast, ve kterém otevírá mnoho společenských i kontroverzních otázek. Je také spolumajitelem Barbershopů, uměleckého ateliéru a Oktagon Gymu.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jiří Procházka  v souboji s Gloverem Teixeirou

Kalendář MMA akcí (turnajů) v Česku a ve světě

Podívejte se na kompletní program galavečerů MMA v Česku i ve světě. ❤️ V článku naleznete přehledný seznam nejdůležitějších turnajů pro...

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

Turnaje Oktagon MMA představují nezapomenutelný zážitek

Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Smíšená bojová umění MMA 🥊 jsou v České republice aktuálně velmi populární, obzvlášť pak Oktagon. ▶️ Podívejte se, kde a jak sledovat...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ