Róbert Pukač – profil a statistiky zápasníka MMA

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 500 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Fortuna

Ke vkladu až 6 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Diamantový čávo Robo Pukač je jedním z nejznámějších slovenských MMA fighterů. Po překonání dlouhého zranění nastupuje od roku 2018 v organizaci Oktagon, kde si brousí zuby na nejvyšší příčky velterové váhy. Po stopách kariéry velkého dříče se vydáváme v tomto článku.

ZAČÁTKY A ŽIVOTOPISMMA KARIÉRAPŘEHLED ZÁPASŮ
OFA GYM A SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Robo Pukač při práci na zemi během zápasu Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Profil Róbert Pukač
Jméno Róbert Pukač
Narozen 15. 5. 1992, Bratislava, Slovensko
Přezdívka Diamantový čávo
Národnost Slovenská
Výška 180 cm
Váha 77 kg
Váhová kategorie Velterová váha
Výhry v MMA 15 (3x KO/TKO, 4x submise, 7x rozhodnutí, 1x jiné)
Prohry v MMA 10 (2x KO/TKO, 3x submise, 5x rozhodnutí)
Remízy v MMA 1
Tým Jiu Jitsu Academy Bratislava, Cvičisko Gym
Trenéři František Fodor, Boris Topčič

Zaregistruj se online a vsaď si s bonusem za registraci u Tipsportu

Robo Pukač výška, věk, začátky (životopis)

Robert Pukač se narodil v Bratislavě, kde v dětství vyrůstal s matkou. Vždy ho přitahoval sport, ve kterém dokázal uplatnit svoje talenty i zkrotit neposednou povahu. Životní vzory tento 29letý a 180 cm vysoký borec nikdy příliš nevyhledával, naopak razí teorii, že sám chce být inspirací pro co největší zástupy fanoušků. Jeho vývoj, kariéru i pohled na svět do velké míry pozitivně ovlivnila uznávaná ikona smíšeného bojového umění Ilja Škondrič.

sipka Vyzvedni si příjemný bonus na sázení 150 Kč za snadnou a rychlou registraci ZDE

V mládí začínal s plavaním a zejména fotbalem, ve kterém se dokonce dostal do výběru města Bratislavy. Nikdy se nepovažoval vyloženě za bitkaře, přesto se okolo 15 roku svého věku paradoxně chodil „prát“ s kamarády mezi paneláky.

Robo Pukač MMA kariéra a styl

K MMA se dostal tak, že ho jeho kamarád poprosil, aby ho doprovodil na trénink, který v tamním gymu navazoval na hodiny juda. Robo souhlasil, a zatímco jeho kamarádi postupně odpadávali, v něm sílila disciplína a touha umět se díky tomuto sportu vypořádávat s životními nástrahami. Vystudoval Střední průmyslovou školu Elektrotechnickou v Bratislavě.

Profesionální dráha Robo Pukače se začala psát v roce 2010, kdy ve svých 18 letech pod křídly, v té době jednoznačně nejlepšího slovenského Gymu – Octagon Fighting Academy, nastoupil k prvnímu zápasu. Trenér OFA Ilja Škondrič měl na kariéru „Diamantového Chiava“ obrovský vliv.

Škondrič ho ohromně v tomto bojovém odvětví posunul kupředu, a díky své autoritě mu častečně v jeho začátcích nahrazoval otce. Robův hlavní sportovní cíl příliš nepřekvapí – dostat se do slavné UFC. Zároveň si ale v poslední době MMA hlavně užívá.

Diamantový čávo je technickým typem zápasníka, který si libuje především v boji na zemi. Jeho zápasy jsou historicky spíše delší. To souvisí s jeho velkým fyzickým fondem a po kondiční stránce se na zápas dokáže vždy perfektně připravit.

V létě 2022 se spolu s dalšími fightery z OFA, Ronym Paradeiserem, Tomášem Deákem a Fero Fodorem, rozhodl kvůli přetrvávajícím vnitřním sporům opustit bratislavský gym Ilji Škondriče a nyní se připravuje pod vedením Borise Topčiče.

Robo Pukač zranění: vzestup a pád i následná cesta na vrchol

Robo je jedním z největších průkopníků smíšeného bojového umění na Slovensku. Vždy upřímný MMA bojovník byl v letech 2014/2015 ve své zemi považován za jednu z největších hvězd tohoto sportu a jeho kariéra nabírala velkých obrátek.

Promotér Pavol Neruda dokonce natočil právě s Robertem Pukačem a Rastislavem Hanulayekem jeden z historicky prvních MMA dokumentů na Slovensku, který v roce 2013 mapoval jejich cestu na zápas v rámci akce Fight Explosion v Rimavské Sobotě.

V roce 2015 po porážce s Patrikem Kinclem ale přišla pro Roba dlouhá a nepříjemná zápasová stopka. Na vině bylo hned dvojité zranění. Šlo o prasklou lícní kost a hlavně komplikované poranění kliční kosti (tzv. AC luxacii).

Výsledek? Tři roky bez ostrého zápasu. Přestože se Robo stále udržoval v zápasovém zatížení a tvrdě trénoval, fanouškům se opět představil až koncem roku 2018 – poprvé pod organizací Oktagon MMA, která v době jeho rekonvalescence vznikla. I tohle období ho ale po mentální stránce podle jeho slov obrovsky posunulo.

Robert Pukač vs. Tomáš "Bolo" Meliš

Fanoušky oblíbený Robo Pukač neprožívá dobré období své kariéry. Po třech porážkách v řadě a celkově 5 z posledních 6 zápasů se pokusí dostat zpět na vítěznou vlnu 17. září na turnaji Oktagon 35 v Brně. Jeho soupeřem bude nevyzpytatelný Tomáš "Bolo" Meliš (9-8-2), který naposledy utáhl na kimuru Václava Mikuláška.

I přes sérii nezdarů jde Diamantový čávo do zápasu v pozici kurzového favorita. Bude zajímavé sledovat, jakou formu si do zápasu přenese, protože poprvé nastoupí do klece bez svého mentora a někdejšího kouče Ilji Škondriče. Dokáže vyzrát na houževnatého a zkušeného Meliše?

MMA - sleduj průběh zápasu zde

Robert Pukač vs. Christian Jungwirth

Robo Pukač se 26. března 2022 představil fanouškům na domácí půdě v rámci turnaje Oktagon Prime 5 v Šamoríně poblíž Bratislavy. Jeho soupeřem byl německý tvrďák Christian Jungwirth, který v té době naposledy prohrál s Andrejem Kalašnikem a celkově měl v zádech nepříjemnou sérii tři porážek v řadě.

Zápas se nesl ve vysokém tempu s velkým množstvím úderů z obou stran. Více přeci jen tlačil Christian Jungwirth, který dokázal slovenského bijce několikrát poslat na pletivo a tam ho trápit v klinči. Po druhém kole jsme byli svědky málo vídané situace, kdy se Robo Pukač naprosto psychicky zlomil. Nepomohlo ani přemlouvání jeho týmu, Diamantový čávo nebyl schopen nastoupit do třetího kola a Christian Jungwirth si připsal vítězství na TKO.

Pukač v pozápasovém rozhovoru odtajnil, že to nebyl jeho den už od brzkých ranních hodin, a že bude muset něco změnit v přípravě, aby se mu podobná věc v budoucnu už nestala. S odstupem času pak také promluvil o tom, že vliv na tuto velmi nezvyklou situaci měly osobní rozepře uvnitř Octagon Fighting Academy, ze které několik měsíců na to odešel. Na celý zápas se podívejte v následujícím videu.

Robert Pukač vs. Matúš Juráček

Diamantový čávo Robo Pukač je známý tím, že bere zápasy s naprostou špičkou velterové váhy. I tentokrát jej na galavečeru Oktagon 30 v Brně čekala nesmírně těžká prověrka v podobě neporaženého Matúše Juráčka.

Samotný zápas byl hodně vyrovnanou záležitostí. Celý duel se odehrával v postoji, kde se opticky zdálo, že má o něco více navrch právě slovenský fighter. Všichni tři bodoví ale shodně viděli vyhrát Matúše Juráčka, což Robovi připravilo jeho druhou porážku v řadě a celkově čtvrtou z posledních pěti utkání. Na celý zápas se podívejte v tomto videu.

Robert Pukač vs. Maté Kertész

Jedním z extrémně zajímavých zápasů proběhnuvšího bratislavského turnaje Oktagon 27 byl duel Roba Pukače s Maté Kerteszem. Oblíbený maďarský zápasník patří do TOP 5 velterové váhy organizace Oktagon a za sebou měl toho času sérii dvou výher (Jungwirth, Carvalho).

Máté Kertesz je podobně jako diamantový čávo specialista na boj na zemi, takže jsme mohli v tomto vyrovnaném souboji očekávat vysokou školu grapplingu a wrestlingu. Oba dva jsou navíc nesmírně tvrdí v postoji, kde toho snesou opravdu hodně!

Samotný zápas se nakonec oproti předpokladům prakticky celý odehrával v režii Máté Kertésze, který dominoval zejména ve wrestlingu a lépe na tom byl i pohybově. Diamantový čávo nepředvedl nikterak špatný výkon, nicméně na skvěle připraveného maďarského bijce si nepřišel a nakonec prohrál na body.

Robo Pukač v duelu s Maté Kertészem Foto: OKTAGON MMA

Robert Pukač vs. Jan Malach

Nepříjemnou sérii 2 porážek v řadě Robert Pukač zlomil 27. března 2021 proti našlápnutému Janu Malachovi, alias Králi Severu. Velmi zajímavý duel byl součastí turnaje Oktagon 22 a nepochybně patřil tomu k nejlepšímu, co turnaj nabídl.

Robo od začátku diktoval tempo zápasu a při první příležitosti dokázal Jana Malacha "hodit". V následném boji na zemi sice nezasypával soupeře téměř žádnými údery, ale trpělivým a nátlakovým stylem dokázal soupeře unavit a nepříliš častou technikou zvanou Kimura, donutit odklepat. Mimochodem touto technikou je na domácí scéně známý zejména Miloš Petrášek.

Ihned poté vytriskl u Roba gejzír radosti, který jen dokreslil, jak velký kámen diamantovému čávovi spadl ze srdce. Po skončení zápasu ho k dalšímu boji přímo uprostřed Oktagonu vyzval rozjetý Matúš Juráček. Tento zápas ale v tuto chvíli není na pořadu dne.

Robo Pukač vítězí na Oktagonu 22 s Janem Malachem Foto: OKTAGON MMA

Robert Pukač zápasy – přehled výsledků (all fights): record

Všechny zápasové statistiky Robo Pukače najdeš v této přehledné tabulce.

PROFESIONÁLNÍ MMA KARIÉRA
Výsl. Soupeř Kolo(čas) Způsob Událost Datum
Tomáš Meliš Oktagon 35 17.9.2022
Prohra Christian Jungwirth 2 (5:00) TKO Oktagon Prime 5 26.3.2022
Prohra Matúš Juráček 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 30 30.12.2021
Prohra Máté Kertesz 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 27 11.9.2021
Výhra Jan Malach 1 (4:16) Submise Oktagon 22 27.3.2021
Prohra Jozef Wittner 3 (0:58) TKO Oktagon 18 21.11.2020
Prohra
Samuel Krištofič 5 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 14 14.9.2019
Výhra Tomáš Kužela 3 (0:09) KO Oktagon 11 16.3.2019
Výhra
Jan Janka 3 (5:00) Rozhodnutí Oktagon 10 17.11.2018
Prohra Patrik Kincl 3 (5:00) Rozhodnutí Full Fight 1 30.5.2015
Výhra Adam Šindelář 3 (5:00) Rozhodnutí Caveam 2015 19.3.2015
Prohra Stefan Sekulic 3 (5:00) Rozhodnutí SBC 4 6.12.2014
Výhra
Marián Jakubík 4 (1:16) TKO FE 5 24.5.2014
Výhra
Petr Novák 3 (5:00) TKO Fight Explosion 6.12.2013
Výhra
Rastislav Tóth 3 (5:00) Rozhodnutí FE  2 26.10.2013
Výhra
Nemanja Miloševič 2 (5:00) Rozhodnutí FoG 2 8.3.2013
Výhra
Adam Šindelář 2 (5:00) Rozhodnutí FE 2012 8.12.2012
Výhra
Rajmund Csomor 1 (3:00) Submise HC 14 28.9.2012
Prohra Mateusz Zawadzki 2 (1:21) Submise MFN 2 2.6.2012
Remíza Miroslav Štrbák 2 (5:00) Remíza HC 13 24.3.2012
Výhra
Jakub Gazdík 2 Submise NoF 2 5.11.2011
Výhra
Radek Sopov 2 (5:00) Rozhodnutí HG 5 20.10.2011
Prohra Marko Djukic 1 (1:32) Submise Ultra FC 2.5.2011
Výhra Aleksandar Vickovic 1 (5:00) Rozhodnutí Ultra FC 2.5.2011
Prohra Josef Král 2 (1:27) Submise GFN 2 20.2.2011
Výhra Josip Deur 1 (3:55) Submise GFN 2 12.7.2010
Výhra Victor Kuku 3 - NG 5 10.4.2010

Robert Pukač vs. Jozef Wittner

Čistě slovenský duel Robo Pukač vs. Jožo Wittner byl hlavním zápasem Oktagonu 18, který na konci listopadu 2020 proběhl v pevnosti Brno. Vyrovnaný průběh této bitvy rozhodl tvrdý a přesný úder Wittnera ze začátku 3. kola. Po něm šel Robo k zemi a po lehce kontroverzním a nepřehledném odklepání rozhodčí Jan Voborník zápas ukončil. Poprvé v kariéře Pukač prohrál dvakrát po sobě. Na celý zápas se můžeš podívat zde.

Robert Pukač vs. Samuel Krištofič

Pětikolový zápas s Pirátem Krištofičem absolvoval Robo v září 2019. Duel, který ho mohl posunout k titulové šanci ale bratislavskému rodákovi vůbec nevyšel a byla z toho poměrně jednoznačná porážka na body.

Na to, jak celý zápas probíhal, a co řekl Robo bezprostředně po duelu se podívej ve videu níže.

sipka Nepřehlédni: Jak a kde sledovat MMA zápasy živě se dozvíš ZDE

Robert Pukač vs. Tomáš Kužela

Po vítězném comebacku k MMA proti Janu Jankovi se Robo postavil v březnu 2019 zápasníkovi Tomáši Kuželovi. Po 9 vteřinách 3 kola jej dokázal knockoutovat a připsal si v pořadí druhé vítězství po restartu kariéry.

Robo Pukac OFA

Robert Pukač působil dlouhou dobu v Octagon Fighting Academy, kde byl jednou z hlavních tváří celého gymu. K dispozici tu měl tvrdé sparingpartnery, jmenovitě Ronyho Paradeisera či Tomáše Deáka. Jeho velkými kamarády jsou například mistr světa v Muay Thai Igor Daniš či účastník Oktagon Výzvy Marek Bartl.

Při pohledu do minulosti zjistíme jednu pikantní skutečnost. V roce 2012 si svou jedinou remízu kariéry připsal proti dalšímu týmovému parťakovi Miroslavu Štrbákovi.

Kvůli přetrvávajícím sporům uvnitř Octagon Fighting Academy se Pukač, Deák, Paradeiser a Fodor rozhodli v létě 2022 odejít a hledat si nový gym. Všichni se aktuálně připravují pod vedením Borise Topčiče v gymu s názvem Cvičisko.

Robert Pukač Instagram, Facebook

Robo Pukač je na česko-slovenské scéně známý i pro svou komunikativnost na Instagramu. Často nejde pro podrobná vysvětlení a ostré odpovědi daleko. To se ale podle jeho slov odvíjí vždy od toho, jakou má zrovna náladu. Oficiální profil Robo Pukače sleduje přes 35 tisíc sledujících a s fanoušky se zde dělí o momentky z přípravy i nejrůznější spolupráce okolo výživy, módy atd. Jeho účet najdete i na sociální síti Facebook, kde ale není zdaleka tolik aktivní.

Robo je také velký milovník kávy, v letních měsících je jednou z jeho oblíbených variant osvěžující Espresso Tonic. Celkově je Robo velmi svérázný, což se ale fanouškům líbí a mají ho rádi.

Robert Pukač Sherdog a Tapology

Zápasy Roba Pukače si můžete dohledat také na předních světových MMA webech Sherdog a Tapology. Na tomto místě najdeš detailní informace o způsobu ukončení zápasů, chystané fighty a akce i mnoho dalšího.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣ Kdo byl posledním soupeřem Robo Pukače?

Diamantového čáva vyzval na turnaji Oktagon Prime 5 Christian Jungwirth. Zajímavý duel ve velterové váze byl jednou z hlavních ozdob večera, který proběhl 26. 3. 2022. Jak zápas dopadl zjistíte uvnitř článku.

2️⃣ Kdy má Robo Pukač zápas?

Po neúspěšném duelu s Maté Kertészem, Matúšem Juráčkem a Christianem Jungwirthem se Diamantový Čávo postaví 17. září na turnaji Oktagon 35 v Brně Tomášovi Melišovi. Více informací se dočtete uvnitř článku.

3️⃣ Kde a pod kým Robo aktuálně trénuje?

Robert Pukač byl dlouhodobě členem bratislavského OFA Gymu, kde trénoval spolu s dalšími velkými jmény tuzemské scény pod vedením Ilji Škondriče. V létě 2022 se ale odhodlal k velké změně a tento tým spolu s dalšími bojovníky opustil. Důvod a další zajímavosti najdete v článku ZDE.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ondřej Novotný, Patrik Kincl, Pavol Neruda

MMA organizace Oktagon - zápasníci, eventy a statistiky

Vše, co potřebujete vědět z dění okolo organizace Oktagon MMA ❤️ se dozvíte v tomto článku. Novinky, přehled turnajů i další zajímavosti ✔️...

David Kozma a Ondřej Novotný

David Pink Panter Kozma - MMA zápasy, statistiky a životopis

David Kozma ✨ je bývalým šampiónem velterové váhy organizace Oktagon MMA. Za sebou má 5 úžasných obhajob titulového pásu. Díky své...

Gábor Boráros bojuje v organizaci Oktagon

Gábor Boráros – profil a zápasy bojovníka MMA

Gábor Boráros je populární slovenský zápasník 🤼, historicky první šampion Oktagon Výzvy ☝. Jeho kariéra i osobní život nepřestávají...