Jedna rána za druhou! Baba Jaga přiznal, co všechno vedlo ke konci kariéry

Mnozí fanoušci Oktagonu  a MMA stále nemohou uvěřit, že Václav Mikulášek skutečně končí svou kariéru. Baba Jaga ale hned avizoval, že nejde o náhlé rozhodnutí a že k tomuto závěru se schylovalo už nějakou dobu.

Václav Baba Jaga Mikulášek Foto: instagram/vasekmikulasekfanpage

Bylo toho už zkrátka příliš...

Už v pořadu Oktagonu Na dohled Václav Mikulášek naznačil, že neprožívá zrovna nejlepší období života. Začátkem roku se musel odstěhovat z Prahy, což ho také odchýlilo od trénování v oblíbeném RPG gymu. To byl ale jen jeden z důsledků mnoha problémů.

Když Baba Jaga odhodil po drtivé prohře s norským bojovníkem Ole Magnorem (který ho uškrtil hned v první minutě) rukavice, celý stadion nevěřícně tajil dech. Každý logicky předpokládal, že jde o zbrklé rozhodnutí podnícené čerstvou porážkou, Mikulášek však už v pozápasových rozhovorech avizoval, že nad koncem kariéry uvažoval už dlouho.

Důvodem odchodu do MMA důchodu je prostý fakt, že Vaška už zápasení netěší tak jako dřív, teď však v rozhovoru pro iSport.cz zauvažoval, kdy se začal lámat chleba a přiznal, že ke konci kariéry se pomalu ale jistě schylovalo už od zápasu s Karlosem Vémolou.

„Už po tom zápase (s Vémolou) jsem cítil, že něco není v pořádku. Že mě to tak nebaví, že si to tak neužívám. Všechno bylo těžké a vleklo se to delší dobu. Je možné, že tam to začalo být nezábavné a bylo toho moc. Furt něco řešit, poslouchat, ztratil jsem lásku k MMA,“ přiznal v rozhovoru pro iSport.cz Mikulášek.

K tomu se však přidala i celá řada osobních problémů. Baba Jaga přiznal, že nejvíc do jeho života zasáhla ztráta miminka. Začátkem roku pak následovalo stěhování z Prahy a na Vaška se hrnul jeden problém za druhým. K tomu všemu ho prý měli okrást sponzoři se ztrátou zhruba sto tisíc korun.

Vašek prozradil, že tomu všemu nepřidávali hejtři a věčné rejpání okolí, které si nedokáže nebrat k srdci: „Že mě každý soudí a absolutně mě nezná. S*alo mě to, řešil jsem to v sobě hodně. Nebylo mi jedno, co si o mně kdo myslí,“ odpověděl pro iSport na otázku, co mu na jeho kariéře nejvíce vadilo.

Čtěte také: Nejdřív uškrtil Babu Jagu, teď si chce podat Čepa. Co mu norský viking vzkázal?

Mikulášek přesvědčeně tvrdil, že i kdyby zápas s Magnorem vyhrál, jeho rozhodnutí by se nezměnilo a rukavice by skončily pohozené na zemi tak či tak, zároveň ale připustil, že to, čím si za poslední dobu prošel, s ním v ten den bylo v kleci a nepochybně to ovlivnilo jeho výkon.

Není však všem dnům konec, a i sám Baba Jaga prohlásil „nikdy neříkej nikdy“. Tréninky mu prý chybí už teď, a tak je možné, že si jeho tělo i hlava žádají akorát pauzu, a možná je jen otázkou času, kdy znovu zatouží po boji v kleci.

Ještě před zápasem nebylo na Vaškovi nic znát, byl plný optimismu:

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jako další Karlose čeká Palo Langer

Co předvedl Vémola s Alsinou, by na Langera podle Novotného nestačilo

Nejdřív lidé říkali, že Vémola dostal na Štvanici lehkého soupeře, pak bučeli, protože Alsina dokázal dominovat.🤼‍♂️ Jak zápas vnímal...

David Dvořák vyhlíží svého dalšího soupeře

Těžká zkouška ohněm. David Dvořák jde do zápasu o všechno s neporaženým prospektem

David Dvořák už ví, kdo bude jeho další soupeř v UFC. Český legionář se o novou smlouvu utká s obrovsky nebezpečným japonským zápasníkem.

Promotér Oktagon MMA Ondřej Novotný

Vedení Oktagonu chystá velkou novinku, která potěší fanoušky i zápasníky. O co jde?

V dohledné době čeká fanoušky a hlavně bojovníky organizace Oktagon velká změna. Nově budou mít fighteři možnost daleko lépe reagovat na...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ