Pavol Langer životopis – MMA zápasy, Oktagon, bilance, statistiky

Získej BONUSY za registraci ZDARMA

Online sázková kancelář Tipsport

Ke vkladu až 50 000 Kč + 300 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Betano

Ke vkladu až 3 000 Kč + 350 Kč zdarma

VSAĎ TEĎ
Online sázková kancelář Forbet

Bonus 100 Kč zdarma za registraci

VSAĎ TEĎ
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pavol Langer nejen fanoušky posadil na zadek svým výkonem v souboji s nemilosrdným vikingem Alexandrem Poppeckem. Teď slovenského obra čeká zápas s českým Terminátorem. Kdo je vlastně Palo Langer a jak se vyvíjela jeho kariéra?

ŽIVOTOPISZÁPASY MMABILANCEOKTAGON
LANGER vs VÉMOLALANGER vs POPPECK
LANGER vs XAVIER

Pavol Langer Foto: Facebook/OKTAGON MMA

Pavol Langer životopis – výška, váha, věk a další základní informace

Slovenský obr s vážnou tváří byl doslova u zrodu organizace Oktagon MMA. Hned v prvním turnaji se představil v souboji s Michalem Kotalíkem, který pro něj ale bohužel dopadl prohrou, protože Kotalík ho ukončil hned v první minutě TKO. Hned poté ale tichý bojovník vstal z popela a nasbíral v rámci Oktagonu čtyři výhry. Klikněte zde a vsaďte si na bojové sporty

Vsaď si na MMA - aktuální kurzy ZDE

Pavol Langer však ani zdaleka nezačínal svou profesionální zápasnickou kariéru spolu s Oktagonem. Už předtím jeho bilance čítala celkem jedenáct profi zápasů, které absolvoval v mnoha organizacích jako například MMA Cage Fight nebo East Pro Fight.

Palovým backgroundem je karate, ale k MMA ho dovedlo hlavně brazilské jiu-jitsu, které ho vyškolilo k perfektní práci na zemi. O tom svědčí i počet zápasů, které se mu podařilo ukončit na submisi. Palo ale (částečně i právě díky průpravě v karate) snadno obstojí i v postoji.

Pavol Langer
🆔Jméno Pavol Langer
🥊Přezdívka „slovenský obr“
🎂Věk 32
🌏Národnost SK
⏲️Váha/váhová kategorie 93 Kg/polotěžká váha
📏Výška 196
🤝Gym MMA Psycho Team Košice
✔️Výhry v MMA 12
❌Prohry v MMA 9

Pavol Langer vs. zápasníci UFC (Muradov a Ankalaev)

Zajímavé je, že v úplně prvním souboji své profesionální kariéry se utkal s Uzbekem Makhmudem Muradovem, který ho tehdy, v roce 2013, v rámci Trutnovs Night of Gladiators porazil TKO. Muradov ale není jediný UFC zápasník, se s kterým se Langer střetnul – svou amatérskou dráhu zakončil zápasem se současnou dvojkou polotěžké váhy UFC Magomedem Ankalaevem.

Pavol Langer – začátky v MMA, bilance a statistiky

Langer má za sebou celkem dvacet jedna profesionálních zápasů. Ještě předtím však absolvoval pět soubojů v amatérských ligách, kde si nasbíral bilanci 5-1. Ve třech z pěti výher Langer uplatnil své zkušenosti z bjj a ukončil soupeře na submisi – ve dvou případech pomocí rear naked choke a v jednom případě pomocí gilotiny. Hned v prvním amatérském zápase ukončil svého soupeře v prvním kole TKO.

Jak už bylo řečeno, Langer započal svou profesionální kariéru soubojem s Makhmudem Muradovem. Než vznikl Oktagon, v jehož prvním turnaji se Langer představil, čekala ho po Muradovovi ještě jedna prohra, pak ale naskočil na vítěznou vlnu čtyř vítězství v řadě.

Zajímavé také je, že se Langer v roce 2016 utkal například mimo jiné s Václavem Babou Jagou Mikuláškem. V současné době dva zápasníci Oktagonu se potkali v kleci organizace Victory Fighting Championship League, kde Langer Mikuláška v prvním kole ukončil na submisi.

BILANCE A STATISTIKY
Výhry Prohry
12 9
4 KO/TKO 3 KO/TKO
5 submisí 1 submise
3 na body 5 na body

Pavol Langer Oktagon – kariéra a dočasný titul v Oktagon MMA

Ještě téhož roku (2016) se prvně Langer objevil v Oktagonu v již zmíněném souboji s Michalem Kotalíkem. Poté si však v rámci organizace Palo připsal tři vítězství v řadě  (dvě z toho na submisi a jedno na TKO) například s Tomášem Peleškou, kterého ukončil TKO ve druhém kole. Později Pavol bohužel utrpěl dvě porážky za sebou s Jorickem Montagnacem a Danielem Škvorem. V obou případech se nechal udolat na body, avšak v posledních třech zápasech si Langer drží vítěznou sérii.

Dlouho podceňovaný slovenský bojovník prvně překvapil v zápasu s Rafaelem Xavierem. Vítězství v tomto zápase mu vyneslo šanci zabojovat o dočasný titul šampiona, který v souboji s Alexandrem Poppeckem získal a šokoval tak celou česko-slovenskou MMA scénu.

Pavol Langer – přehled všech zápasů (Sherdog)

Pavol Langer - ZÁPASY
Výsledek Soupeř Turnaj Způsob Kolo/čas
WIN Alexander Poppeck Oktagon 44 (Oberhausen) Decision (split) 5/5:00
WIN Rafael Xavier Ojtagon 39 Decision (split) 3/5:00
WIN Mraz Avdoyan EPF - East Pro Fight TKO (retirement) 2/5:00
LOSS Daniel Škvor Oktagon 32 Decision 3/5:00
LOSS Jorick Montagnac Oktagon Prime 4 Decision (Unanimous) 3/5:00
WIN Lukáš Dvořák Oktagon Prime 3 Submission (Rear-Naked Choke) 2/1:12
WIN Tomáš Peleška Oktagon Prime 1 TKO (Punches) 2/3:18
WIN Viaceslav Ivashchuk Oktagon 6 Submission (Rear-Naked Choke) 2/3:25
LOSS Rokas Stambrauskas STB - Simply The Best & Rebuy Stars Fight Night Decision (Unanimous) 3/5:00
LOSS Michal Kotalik Oktagon 1 Challenge Finals TKO (Punches) 1/1:00
WIN Roland Rak EPF - East Pro Fight 8 TKO (Punches) 1/2:30
LOSS Adam Kowalski ACB 46 - Young Eagles 13 Decision (Unanimous) 3/5:00
LOSS Jan Gottvald EPF - East Pro Fight 7 Decision (Unanimous) 3/5:00
WIN Vaclav Mikulasek VFCL 1 - Victory Fighting Championship League 1 Submission (Kimura) 1/3:29
LOSS Donald Njatah Nya EPF - East Pro Fight 6 Submission (Rear-Naked Choke) 1/1:16
WIN Roman Vanco Full Fight 1 - Slovakia and Czech vs. Russia TKO (Punches) 1/1:17
WIN Stanislav Sobotka PCF 12 - Poland vs. Slovakia Submission (Rear-Naked Choke) 2/1:27
WIN Matej Surin EPF - East Pro Fight 4 Decision (Unanimous) 2/5:00
WIN Tomi Oros EPF - East Pro Fight 3 Submission (Rear-Naked Choke) 1/3:03
LOSS Rudolf Kriz GCF 23 - MMA Cage Fight 2 TKO 1/5:00
LOSS Makhmud Muradov TNG - Trutnovs Night Of Gladiators TKO (Punches) 1/3:30

Pavol Langer vs. Karlos Terminátor Vémola

Už 7. října se dočkáme titulového souboje v polotěžké váze Langer vs Vémola. Terminátor kvůli zdravotním komplikacím a květnovému zápasu s Patrikem Kinclem o titul ve střední váze nezvládl Vémola obhájit pás v polotěžké váze a právě to poskytlo šanci Langerovi a Alexandru Poppeckovi, kteří se o prozatímní titul šampiona utkali v Oberhausenu. Podceňovaný Langer překvapil vítězstvím a Terminátor výsledek zápasu přijal s nadšením, když prohlásil, že má radost, že se konečně utká s rovnocenným soupeřem.

Zápas o dočasný titul šampiona se odehraje ve chvíli, kdy stávající šampion nestihne z nějakých závažných důvodů – obvykle jsou to zdravotní komplikace – obhájit pás, který by měl být obhájen během roku alespoň jednou.

Terminátor patří mezi českou špičku, která bývá v podstatě ve všech svých duelech favorizovaná. Sazkové kanceláře i tentokrát prozatím upřednostňují Vémolu, avšak lidé už se naučili slovenského bijce nepodceňovat a vzhledem k Vémolovým posledním zápasům mnozí kolegové zápasníci favorizují Langera.

Čtěte také: Vémola hodnotí svého dalšího protivníka. Co si Terminátor myslí o Langerovi?

Pavol Langer vs. Alexander Poppeck a dočasný titul šampiona

Když se měl v Oberhausenu odehrát zápas Poppeck vs. Langer, málokdo věřil, že by mohl slovenský zápasník agresi tvrdého vikinga ustát. O to větší bylo překvapení, když se Langerovi podařilo udolat Poppecka v pěti kolech na body.

Šlo sice o nejednomyslné rozhodnutí – Němec měl více signifikantních úderů, oběma se podařil jeden takedown, avšak v Langerův prospěch hrál jeden pokus o submisi –, přesto si Slovák odnesl vítězství. Tím si Langer vydobyl nejen prozatímní pás šampiona, ale hlavně bitvu s obávaným českým Terminátorem, díky níž by si mohl v případě vítězství pás ponechat.

Pavol Langer vs. Rafael Xavier

První zápas, kterým Pavol Langer značně překvapil hlavně ty, kdo ho podceňovali, byl souboj s Rafaelem Xavierem, který měl za sebou tou dobou čtyři výhry v řadě a měl skvěle našlápnutou kariéru. I toto vítězství určili rozhodčí nejednomyslně – v prvním kole dominoval spíše Brazilec, Langer to však v dalších dvou kolech dohnal – měl na kontě více úderů (ačkoli Xavier měl více signifikantních úderů), Palovi se navíc však podařily tři úspěšné takedowny.

➤ Čtěte také: Sledujte MMA online živě - live streamy zápasů zdarma

Pavol Langer – studium, osobní život a další zajímavosti

Pavol Langer naprosto boří mýty o „zápasnících bez mozku“. Vystudoval biomechanické inženýrství, což dle Palových slov obnáší „využití technologických postupů v medicínské praxi“, laicky řečeno jde o veškeré technické pomůcky, které se dají uplatnit v medicíně, jak Palo vysvětlil v podcastu MAX MMA.

Palova rodina ho prý v tom, co dělá, podporuje. „Už to vnímají jako mou součást, podporují mě v tom, drží mi palce, i když máma je z toho občas vystresovaná, ale to je asi normální,“ prozradil Palo. Přiznal také, že první čtyři zápasy absolvoval, aniž by to komukoli z rodiny řekl.

Využij skvělý bonus pro nové sázkaře

Zaregistruj se v online sázkové kanceláři Tipsport nyní

TIPSPORT - získej bonus až 50 000 Kč + 300 Kč

Zaregistruj se online u Tipsportu a zapoj se do komunity sázkařů. Získej bonus 300 Kč zdarma a navíc bonus ke vkladu až 50 000 Kč.

KLIKNI ZDE a vsaď si u Tipsportu

1️⃣ Kdo je Pavol Langer?

Pavol Langer je zápasník polotěžké váhy Oktagonu, který překvapil vítězstvím v duelu s Alexandrem Poppeckem, a jehož čeká titulová bitva s Karlosem Vémolou. Více o Langerovi se dozvíte v článku.

2️⃣ Kdy je zápas Vémola vs. Langer?

Titulová bitva Langer vs. Vémola by se měla odehrát 7. 10. 2023 v Bratislavě během turnaje Oktagon 47. Více o okolnostech zápasu se dozvíte v článku.

3️⃣ Kde sledovat zápas Langer vs. Vémola?

Veškeré turnaje Oktagonu můžete sledovat živě na Tipsport TV. Více o tom, kde sledovat různé MMA turnaje se dozvíte v článku.

Hrajte zodpovědně a pro zábavu! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Využití bonusů je podmíněno registrací u provozovatele - více zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Pavol Langer zvítězil nad Poppeckem

Já věřím Langerovi. Dokáže to! predikuje zápasník UFC Martin Buday

Brzy se dočkáme duelu Langer Vémola a celá česká MMA scéna bude jistě s napětím očekávat výsledek. Svůj názor nabídl i zápasník UFC Martin...

Šampion střední váhy Patrik Kincl

Patrik Kincl přikládá pod kotel. Na koho a proč by si vsadil peníze v duelu Vémola – Langer?

V nejnovějším díle MMA letem světem Ondřej Novotný spolu s Patrikem Kinclem rozebrali nadcházející titulový duel Vémola vs. Langer. Jak se...

Jako další Karlose čeká Palo Langer

Co předvedl Vémola s Alsinou, by na Langera podle Novotného nestačilo

Nejdřív lidé říkali, že Vémola dostal na Štvanici lehkého soupeře, pak bučeli, protože Alsina dokázal dominovat.🤼‍♂️ Jak zápas vnímal...

ONLINE SÁZKOVÉ KANCELÁŘE

Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď
Vsaď teď

 

Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře. Hrajte zodpovědně. Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

BOJOVÉ SPORTY V ČR A ZAHRANIČÍ